EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Evlerimizde onlara göre değişiklikler yaparak hem kendimiz hem de evcil dostlarımız için daha konforlu ve neşeli bir ortam ortaya çıkarmak mümkün. Homify bu yazısında hayvan sever okurlarımız için hem evinizin dekorasyonuna karakter ve güzellik katarak katkıda bulunacak hem de evcil dostlarınızın bayılacağı mobilya ve aksesuar fikirlerini derledi.

profil
BT Ekip
15.10.2017
Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Kediler de köpekler de evde geçirdikleri zamanın büyük kısmını uyuyarak geçirirler. Uyku keyiflerine bu kadar önem veren dostlarımız için elbette uyudukları yer de oldukça önemlidir. Eğer kedinizin ya da köpeğinizin kendilerine ait bir uyuma alanları yoksa o halde evin çeşitli yerlerini yatak ilan edebilirler. Bu da tabii ki koltuklarınızın, yatağınızın, halılarınızın çok daha fazla tüylenmesi ve evinizin temizliğinin zorlaşması anlamına geliyor. Bunun önüne geçmek için birbirinden şık kedi ve köpek yataklarını dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Oturma grubunuza uyumlu bir köpek yatağı, emin olun köpeğinizin de çok hoşuna gidecektir çünkü kendilerine ait bir eşyalarının olması onları her zaman sevindirir. Eğer kedi veya köpeğiniz evinizin her odasında özgürce dolaşabiliyor ve uyuyorsa, her odaya bir pet yatağı almanızı ve sizinle birlikte uyuyan ve uyanan sevimli dostunuzu mutlu etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Lezzetli mamalarını nasıl bir kapta yiyecekleri belki onların pek de umursadıkları bir mesele değil... Ama mama kaplarını özel tasarımlı kaplardan tercih ederseniz evinizin daha neşeli ve sevimli bir yer haline geleceği kesin... 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Mama kapları kadar epey yer kaplayan mama kutularının da içinde bulundukları odanın görüntüsüne olumlu ya da olumsuz bir katkı yaptıklarını unutmayın. Eğer kedi veya köpek mamasını ambalajlarıyla odanın bir köşesine koyuyorsanız bu mutlaka bir görüntü kirliliği yaratıyordur. Şık bir mama kovası çok daha şık ve derli toplu bir görünüm yaratır. 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Kedili evleri en çok belli eden özelliklerden biri de koltuk kenarlarındaki hasarlardır çünkü tırnaklarını düzenli olarak bilemek kediler için içgüdüsel bir ihtiyaçtır. .siz düzenli olarak tırnaklarını kesseniz de bu içgüdü sayesinde kediniz yine de koltuklarınızı, sandalyelerinizi, bazen halılarınızı tırmalamaya devam edecektir. Kedilerin bu tip mobilyaları tırmalamasının sebebi bu mobilyaların tırnaklarına iyi gelmesi elbette. Yani koltuk takımızda tırnak izleri istemiyorsanız o halde onun tırnakları için daha iyi bir öneri getirmelisiniz. Farklı modellerde tırmalama tahtaları kullanabilirsiniz, ama kedi severler bilirler ki tırmalama tahtaları bazı kedilerin hiç ilgisini çekmiyor. O halde onlara karşı koyamayacakları bir teklif götürün: Masif ahşap kütükler! Doğada kediler tırnaklarını ağaçlarda törpülüyor, bunun için de rahatlıkla tırmalayabilecekleri kütükler hem modern ve doğal görünümlü bir aksesuar olarak, hem de kullanışlı bir sehpa olarak evinizi süsleyecek olan karşı konulmaz bir tırmalama eşyası! 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Eğer gerçek bir kuş severseniz ve minik muhabbet kuşunuz ya da papağanınız en iyi dostunuzsa o halde onları asla minik kafeslere hapsetmemeniz gerektiğini de zaten biliyorsunuzdur. Kuş besleyenler için bugün oldukça geniş ve eğlenceli kafesler üretiliyor. Ayrıca evinizde duvarlarınıza bolca tünek, ayna, oyuncak ve yuva asarak kuşlarınızın özgürce dolaşırken kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlayabilirsiniz. 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Bu özel tasarım kuş kafesi ise yapısı sayesinde içeride çok daha geniş bir doğal alan oluşturuyor. Kafesin tabanında doğal çimler kullanılabiliyor ve kenarlıkların esneyebilen yapısı sayesinde resimde görüldüğü gibi hem kuşunuz hem de sizin için interaktif bir oyuncağa da dönüşebiliyor. Harika bir fikir değil mi?

 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Kediler tırmanmayı ve yükseklerde gezmeyi çok sever. Bunun nedeni doğal ortamlarında ağaçların üzerinde dolanarak hem doğal düşmanlarından korunmaları hem de avlarını yukarıdan daha iyi gözlemleyebilmeleridir. Dolayısıyla eğer evinizin duvarlarında onlar için güzel oyun alanları oluşturursanız kedinizin daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler

Ve son olarak, dekorasyonunuzun uyumu bozulmasın diye birlikte yaşadığınız hayvanlar için özel mobilyalar satın almaktan kaçınmayın; çünkü mutlu bir ev için estetik uyumdan daha fazlası gerekli ve bunun bir parçası da mutlu hayvanlar... Kedilerinizi ya da köpeğinizi yeni aldığınız mobilya ya da oyuncakla neşe içinde oynarken izlemek paha biçilemez... Mutlu hayvan videolarının internette en çok tıklanan videolar olmasının sebebi de bu! 

Evcil dostlarımız için harika dekoratif fikirler
Önceki ve Sonraki
Haberler