EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Dokulu duvar uygulamaları trendi

Mükemmel bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız duvarlarınızdan başlayın. Son yılların trendi dokulu duvar uygulamaları evlere derinlik ve hareket katarak oldukça göz alıcı tasarımlar yaratıyorlar.

profil
BT Ekip
23.12.2015
Dokulu duvar uygulamaları trendi
Evlerimizin dekorasyonları söz konusu olduğunda her bir ayrıntı yaşam alanlarımızın atmosferini ve estetik yapısını değiştirecek kadar önem taşır. Bir evi güzelleştirmek ve onu daha konforlu ve huzur dolu bir yaşam alanı haline getirmek için yalnızca mobilya seçimi ve yerleşimine özen göstermek çoğu zaman yeterli değildir. Mükemmel bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız evinizin her köşesinde hakim olan bir ahenk yaratmanız gerekiyor.

Zemin döşemelerinden mobilyalara, aksesuarlardan yerleşime kadar her bir detayın incelikle düşünülerek tasarlandığı dekorasyonlar her zaman göz alıcı ve hayranlık uyandırıcı bir görünüme sahip oluyorlar. Pek tabii ki duvarlar da evinizin dekorasyonunda en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan birini oluşturuyor çünkü duvar dekorasyonları evinizin tarzını yansıtan, dekorasyonu belirginleştiren, yaşam alanlarını daha ferah ya da daha kasvetli gösteren temel tasarım öğeleridir. Duvarlarınızın rengi ve dokusu yaşam alanlarınızda her zaman büyük farklar yaratır. Her geçen gün giderek daha da gelişen dekorasyon ve tasarım dünyasında da duvar dekorasyonu model ve çeşitleri de günbegün daha da zenginleşiyor. Özellikle son yıllarda trend olan dokulu duvar uygulamaları da evlere derinlik ve hareket katarak oldukça göz alıcı tasarımlar yaratıyorlar. Bu yazımızda dokulu duvar uygulamaları trendinin başarılı ve öne çıkan örneklerini sizin için derledik.

Homify

Taş duvarlar ve diğer doğal malzemeler her zaman ev dekorasyonlarına katkıda bulunan ve mekana benzersiz bir seçkinlik ve şıklık katan inşa malzemeleridir. Ancak bir apartman dairesinde yaşıyorsanız evinizin doğal taş duvarlara sahip olması da elbette güç. Bu tür duvar kağıtları ise son teknoloji kullanılarak üretildiği için oldukça gerçekçi bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda darbe ve yıpranmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdürler.

Dokulu duvar uygulamaları trendi

Bembeyaz duvarlar özellikle huzur verici ve dinlendirici bir dekorasyona sahip olan yaşam alanlarında zarif bir etki yaratırlar. Ancak üzerinde hiçbir dekoratif unsur bulunmayan beyaz duvarların zaman içinde sıkıcı ve bunaltıcı görünme riskleri de vardır. Bu yüzden beyaz duvarlarınızı, zarafet etkisini azaltmayan elegan dokunuşlarla dekore edebilirsiniz. Siyah dekoratif duvar panelleri de beyaz duvarlara en çok uyum sağlayan ve odanın tüm dokusunu değiştirecek kadar kuvvetli bir etki yaratan tasarım modellerinden biri. 

Dokulu duvar uygulamaları trendi

İç mekanlarda duvar dekorasyonu çözümlerinden öne çıkan şık seçeneklerden biri de özel tasarımlı dekoratif duvar panelleri. Üç boyutlu duvar panelleri sayesinde yaşam alanlarınızın duvarlarındaki demode ve sıradan görünümden kurtulabilir ve odalarınızı benzersiz desen ve renklerle hareketlendirebilirsiniz. 

Dokulu duvar uygulamaları trendi

Dokulu duvar uygulamaları elbette yalnızca duvar panellerinden ibaret değil. Her geçen gün zenginleşen ve yenilenen dekorasyon uygulamalarının arasında dokulu duvar kağıtları da var. Üç boyutlu duvar kağıdı olarak da tanımlayabileceğimiz bu tarz uygulamalar duvar kağıdı yapısının getirdiği çeşitlilik avantajına da sahipler. Farklı desen, renk ve modellerdeki duvar kağıtlarıyla yaşam alanlarınızın duvarlarında taş, tuğla gibi doğal malzemelerin görünümünü elde etmek çok kolay. 

Dokulu duvar uygulamaları trendi

Üç boyutlu duvar kaplamalarının etkili ve çarpıcı örneklerinden biri de yaşam alanlarının duvarlarının bir kısmına uygulanarak dekoratif bir estetik sağlayan 3D duvar kaplama panelleri. 3D duvar kaplama panelleri farklı renk ve desenlerde üretilebiliyorlar ve istediğiniz boyutlarda uygulanabiliyorlar. 

Dokulu duvar uygulamaları trendi

Dokulu duvar uygulamalarının en önemli özelliği, üzerindeki desenlerin yaşam alanlarına derinlik ve hareket katması. Düz bir duvarla sıradan bir görünüme sahip olacak bir yaşam alanı, farklı modellerde dokulu duvar dekorasyonları sayesinde çok daha derin ve geniş görünebilir; estetik açıdan eşsiz bir şıklıkla söz konusu odayı sıra dışı bir şıklıkla donatmaları da cabası. 

Dokulu duvar uygulamaları trendi
Önceki ve Sonraki
Haberler