YAŞAM - EV

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Homify'ın yeni yazısında Londra'da Thames Nehri'nin kıyılarında konumlanan, şehrin doğanın harikalarıyla birleştiği yerde tarihi mimarisi ve dokusuyla kendine hayran bırakan bir kent evini ziyaret ediyoruz.

profil
BT Ekip
22.05.2016
Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Klasik bir İngiliz yapısı olan binanın dış cephesi kültürel duruşuyla sembolik bir görünüme sahip, içerideyse bizi dış cepheden farklı, modern, ferah ve sıra dışı bir iç dekorasyon bekliyor. Karakteristik özellikleriyle öne çıkan bu ev dışarıdan dönem filmlerinden bir apartmanı andırsa da aslında çatı katı dahil üç katlı, müstakil bir yapı. Yüksek tavanları ve endüstriyel ve modernin iç içe geçtiği eklektik dokunuşlu tasarımı kendine hayran bırakıyor. Bu büyüleyici ev, dış cephesindeki dokudan da anlaşılacağı üzere, tarihi bir yapının yenilenmesiyle modernleştirilmiş. Gelin birlikte bu güzel İngiliz yapısının yaşam alanlarında küçük bir gezintiye çıkalım. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Viktoryen bir mimariye sahip olan binanın dış cephesinde yenileme çalışmaları yapılırken yapının kültürel mirası korunarak tarihi ve dönemsel etkisi sürdürülmüş. Bu da sıra dışı ve klasik bir gösteriş yaratıyor. Ana caddeye bakan ön cephedeki kahverengi tuğla duvarlar bir kale sağlamlığını ve görkemini anımsatırken, bembeyaz pencere üniteleri bu heybetli binaya zarafet katıyor. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Evin arka cephesinde ise yine tuğla duvarların görkemli yapısına bu defa siyah metal endüstriyel ayrıntılar eşlik ediyor. Yangın merdiveni ve salondan avluya açılan geniş cam kapıların siyah ayrıntıları evin arka cephesinde sofistike bir kent evi havası yaratmış. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Evin içine girdiğimizde ise bizi yüksek tavanlı geniş ve ferah bir salon, açık mutfak ve yemek alanı karşılıyor. Giriş katının bahçeye bakan cephesinin boydan boya camla kaplı olması içerideki ferahlık hissini arttırırken, yüksek tavan ve modern tasarım da son derece konforlu bir şıklık sunuyor. Loft tarzı bir dekorasyonla dizayn edilmiş olan giriş katı, üç farklı yaşam alanını bir arada bulundurarak hem alan kullanımında verimliliği öne çıkarıyor hem de akıcı bir yaşam alanı oluşturuyor. Mutfak kısmındaki tuğla duvarlar ve ahşap tavan ortama rustik bir dokunuş niteliğinde. Yemek alanının üzerindeki çatı penceresi ise salon kısmının sürprizi! 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Yüksek tavanların olanak verdiği endüstriyel görünüm tasarım tercihleriyle de harmanlanıyor ve eklektik bir atmosfer yaratıyor. Beyaz mutfağın belirleyici ve salonla sınır oluşturan ayırt edici unsuru, tavandan sarkan şık avizelerle vurgulanan geniş ve fonksiyonel mutfak adası. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Açık mutfağın diğer cephesindeki konforlu oturma alanı televizyon izlenen bölge olarak belirlenmiş. Modern bir dekorasyona sahip olan bu bölümün devamında merdivenle ayrılmış olan geniş bir oturma alanının bulunduğu hol bulunuyor. Alanlar arasındaki geçişteki yumuşaklık ve akıcılık hem minimal tasarım tercihleriyle hem de canlı renklerin nötr tonlarla harmanlanmasıyla gerçekleştirilmiş. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Açık ve sosyal alanların giriş katında bulunduğu evin üst katlarında ise çalışma odası, yatak odaları ve banyo ve tuvaletler yer alıyor. Çalışma odasında beyazın kuvvetli hakimiyetini hemen fark ediyorsunuz. Modern masa ve sandalyeden başka eşya kalabalığına yer verilmeyen odada odaklanmayı kolaylaştıran bir tasarım söz konusu. Odadaki hareketlilik unsuru ise sıra dışı aksesuarlarla yaratılıyor. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Beyaz hakimiyeti banyoda da etkisini sürdürüyor. Eskinin yeniyle, gelenekselin modernle iç içe geçtiği banyoda yeşil renkle vurgulanan banyo şöminesi ve klasik yer döşemeleri, modern küvet ve duşakabin ünitesine eşlik ediyor. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı

Ev sahiplerinin bir de çocukları var ve çocuk odası, içinde yaşayan hiçbir çocuğun mutsuz olmayacağı şekilde neşe dolu ve rengarenk dizayn edilmiş. Geniş ve tarz sahibi bir yatak, oyuncaklar ve çalışma masası... Bu odada bir çocuğun ihtiyaç duyacağı her şey var! Üstelik harika bir dekorasyonla. 

Dekorasyon fikirleri: Eskiyle yeninin dansı
Önceki ve Sonraki
Haberler