EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Homify ile yemyeşil tepelerle dolu göz kamaştırıcı ve doğal güzellikleriyle nefes kesen yerlerde, hem dış görünümüyle hem de yaşam alanlarıyla da bu hayranlığımızı katlayacak şahane bir eve konuk oluyoruz.

profil
BT Ekip
03.12.2017
Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Eve dışarıdan, bahçedeki yürüyüş yolundan bakıyoruz. Tek katlı, çağdaş mimarisiyle göz dolduran ve etrafındaki yeşil manzarayı bütünüyle göğüsleyebilen bir yapıya sahip. Yürüyüş yolu ve çevresindeki bakımlı ve düzenli çim örtüsü, evin etrafını saran bahçenin peyzajı bile ders niteliğinde bir tasarım. Doğal güzelliklerin, yeşil tepelerin tam ortasında bulunan bu modern tek katlı evin dış cephesinde de olabildiğince çok cam kullanılmış; bunun sebebi de aşikâr, etrafın natürel güzelliğiyle evin iç yaşam alanları arasında yalnızca şeffaf sınırlar koymak. Sütunların olduğu ve geniş cam pencere ve kapılarla donatılamayan az yüzeyde ise yine doğal dokuyu sürdüren ahşap üniteler tercih edilmiş. Düz çatısı ve evi çevreleyen peyzaj tasarımı ise sıra dışı ve yenilikçi bir tasarım anlayışının ürünü olarak öne çıkıyor. Kısacası bu ev hem olabildiğine doğal, hem de çağdaş dünyanın izlerini yansıtan, bugünün teknoloji ve estetiğini doğanın saflığı ve sağlığı ile buluşturan örnek bir mimari niteliğinde. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Evin içine girdiğimizde, dış cephede de tanık olduğumuz ve Avusturya’nın dağlık bölgelerinde yaygın olarak kullanılan ahşap cepheler karşılıyor bizi. Koyu renk ahşap duvarların yaşam alanlarını boğucu bir hale getirmemesi için mobilyalarda beyaz ağırlıklı açık tonlar tercih edilmiş ve bu sayede ortaya çıkan kontrast odayı aydınlatan ve mekâna konforlu ve davetkâr bir hava katan ana etmen. Açık ve geniş salonun bahçeye bakan kısmında ise kontrastı bir sonraki düzeye çıkaran siyah yemek takımı yer alıyor. Sandalye ve masa tasarımından masayı vurgulayan aydınlatmaya kadar her şey çağdaş, sıra dışı ve etkileyici! 

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Salonda özellikle dikkat çeken ve odanın sıradanlaşmasını imkansız hale getiren bir ayrıntı var tabii; salon ve yemek odası kısmını koridor ve mutfaktan ayıran yaratıcı ve tropikal dokulu seperatör! İki cam ünitenin arasında gerçek ve canlı bitkiler kullanılarak oluşturulan bu doğal bir tabloyu andıran bölme ilham verici ve dışarıdaki doğallığı ve yeşili iç yaşam alanlarına taşımanın şahane bir yolu. 

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Mutfakta dikkat çeken ve konuşulmaya değer o kadar çok detay var ki... Pencere kenarındaki tezgahın üzerini boydan boya kaplayan geniş pencereler mutfak alanının bol bol doğal ışık almasını ve şahane bir aydınlığa kavuşmasını sağlıyor. Manzarası da cabası! Ahşap duvarlara sade bir kontrast yapmak üzere seçilen gri/mavi tezgah ve dolaplar minimal ve akıcı dizaynlarıyla göz dolduruyor. 

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Evin koridorları sizi bir sahneye doğru yönlendiren aydınlık bir koridor gibi tasarlanmış. Koyu renk ahşap duvarlar, açık tonlarda zemin ve kusursuz bir ışıklandırma. Bu alanın bir geçiş alanı olduğunu iliklerimize kadar hissedebiliyoruz. 

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Yatak odasını boydan boya çevreleyen cam kapılar muhteşem bir manzarayı taşımasının yanı sıra içeriye sonsuzluk ve derinlik hissi de veriyor. Bu masalsı atmosferde minimal bir anlayışla az ama her biri tasarımıyla dikkat çeken mobilya ve aksesuarlar kullanılmış. 

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu

Evin en sıra dışı yaşam alanlarından birinin banyo olduğu kesin! Ahşap paneller, lamine cam, titizlikli ve ayrıntılı işçilikle bu unsurların bir araya gelmesi ve tabii ki harika bir ışıklandırma...

Çağdaş tasarım yeşil doğayla buluştu
Önceki ve Sonraki
Haberler