EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Beton binalardan ve birbirinin benzeri mimari tasarımlardan siz de sıkıldınız mı? Taş evlerin size de her zaman çekici gelen benzersiz bir büyüsü var değil mi? O halde modern ve yenilikçi tasarımıyla göz kamaştıran, doğal taştan inşa edilmiş bir ev, rüyalarınızın evi olmaya aday olsa gerek. Homify'ın bu yazısında büyüleyici ve eşsiz bir eve konuk oluyoruz. Üstelik çok uzaklara gitmeden...

profil
BT Ekip
03.04.2016
Bodrum'da büyüleyici bir taş ev
Doğal ihtişamıyla Türkiye'nin eşsiz tatil mekanlarından biri olan, Ege'nin incisi Bodrum'da konumlanan bu göz kamaştırıcı taş ev, tıpkı içinde bulunduğu Bodrum gibi lüksü, keyifli bir atmosferi, estetiği, doğallığı ve yüksek bir tasarım anlayışını harmanlıyor. Herkesin hayallerini süsleyebilecek kadar etkileyici bir görünüme ve konforlu bir yapıya sahip olan evin iç yaşam alanları iki oda ve bir salondan oluşuyor. Eşsiz bir manzaranın da mimari de dekoratif tasarıma katkıda bulunduğu evde geniş

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Bodrum'un eşsiz doğallığı ile mükemmel bir ahenk içinde tasarlanan evin mimarisi tek kattan oluşuyor ve dingin bir çağdaşlıkla öne çıkıyor. Ön cephede geniş bir teras alanına sahip olan ev, dış cephedeki doğal taş işçiliğinin kusursuz görünümü ve ona eşlik eden siyah metal unsurların modern dokunuşlarıyla daha ilk görüşte kendine hayran bırakmayı başarıyor. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Evin teras alanı ise çift katmandan oluşuyor. En dışarıda bulunan teras alanında küçük bir yüzme havuzu ve geniş bir güneşlenme alanı bulunuyor. Yaz günlerinin keyfini manzara eşliğinde çıkarmak için bire bir! Bu açık alandan sürgülü cam kapılarla ayrılmış olan ikinci bir yarı kapalı teras alanı daha mevcut. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Sürgülü cam kapılarla istenildiğinde tamamen kapalı hale getirilebilen bu yarı kapalı ikinci teras alanında ise şık ve donanımlı bir evin oturma odası kadar elegan ve sofistike bir oturma alanı oluşturulmuş. Bembeyaz ve konforlu bir kanepe, iki adet çağdaş tasarımıyla göz dolduran berjer tarzlı sandalye ve ahşap sehpa ve aksesuarlarla rustik ve modernin iç içe geçtiği harika bir dinlenme alanı. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Giriş koridoru ise beş yıldızlı bir otel lobisini andıracak kadar ferah, geniş, çağdaş ve lüks. Rustik atmosfer yenilikçi ve sıra dışı dokunuşlarla tamamlanıyor. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Mutfak ve yemek odasında beyazın zarif ve yalın etkisi minimal ve modern bir dekorasyonla kendisini gösteriyor. Duvar dibine yerleştirilmiş modern dresuar ve renkli tablo da sanatsal etkisiyle bu yalın atmosfere katkıda bulunuyor. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Yatak odası adeta huzur kavramının romantik bir tarz ile canlanmış hali gibi. Hasırdan örülmüş sıra dışı yatak başı, ahşap yatak ünitesi ve yatak perdeleri konfor ve şıklığı bir arada sunuyor. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev

Evin arka cephesinde bulunan avlu ise, taş işçiliğinin güzelliğini bir kez daha gözler önüne sererken, daha kapalı ve özel bir oturma alanı oluşturuyor. 

Bodrum'da büyüleyici bir taş ev
Önceki ve Sonraki
Haberler