EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Bilmeniz gereken 11 yastık ve yorgan modeli

Doğru yastık ve yorgan seçimi ile çok daha sağlıklı ve dinlendirici bir uyku konforuna ulaşabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce bilmeniz gereken 11 yastık ve yorgan modelini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
16.04.2020
Bilmeniz gereken 11 yastık ve yorgan modeli

Cildiniz uyku esnasında sıcaklık değişimlerine maruz kalır. Gece baş ve boyun terlemeleri uyku kalitesini düşürür. Bedeniniz fazla ısıyı doğal yollarla ortama bırakır ve kendini serinletmek için terler. Outlast teknolojisi patentli “Thermocules” ile bu ısı hapsediliyor. Siz serinlemeye başladığınızda hapsedilen ısı bedene geri veriliyor ve ideal uyku için bir konfor bölgesi elde ediliyor.


Artık her üründe önceliğimiz hijyen... Bedenimizi uyurken de korumak için yastık ve yorgan seçimine dikkat etmeliyiz. Thermoclean yastık ve yorgan üzerinde mantar üremesine ve toz akarı yaşamasına izin vermiyor. Hastalıklara neden olan bazı bakterilerin üremesini de engelliyor.


Nomite lisanslı kumaştan üretilen ürünleri içeren bu set içeriğindeki tüyü dışarı çıkarmadığı gibi üzerinde ev tozu akarı (mite), bakteri ve mantar oluşumuna da izin vermiyor. Özel apreli sıkı dokuması sayesinde toz ve toz akarı alerjilerine karşı doğal bir koruma oluşturuyor. Ev tozuna alerjisi olanların ve bebeklerin kullanımına uygun. 


Beauty Pillow ortopedistlerle birlikte, uyku sırasında fizyolojik olarak doğru vücut pozisyonunu sağlamak için geliştirilmiş özel bir yastık. En kaliteli Visco süngerden üretilen Beauty Pillow, çok yumuşak ve elastik. Son derece rahat bir uyku için yüzünüzün boynunuzun ve omuzlarınızın şeklini ayarlıyor.   

Mutlaka okuyun: Güzellik yastığı kullanmanız için 7 neden


Bambu yorgan ve yastıklar kaliteli uyku ortamı sağlarken, bedeninizin nefes almasına yardımcı oluyor. Bambunun içeriğindeki kun maddesi anti-alerjenik özelliğe sahip. Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu, nemi çok iyi çekerek ve hava geçirgenliği sağlayarak bedenin nefes almasına yardımcı olur.

Bonus: Uykusuzlukla baş etmenin 12 yolu 


Kaz tüyü yorganların özelliği fazla nemi içine hapsetmesi ve kullanılmadığı saatlerde, hapsettiği nemi havaya salması... Sıcaklık değişimlerine karşı vücudu koruma ve kaliteli bir uyku sunma avantajı da var.  Madame Coco Lili kaz tüyü yorganlar hafif olduğu için de dinlendirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip.


Yün yorganlar doğal özellikleri sayesinde nefes alabiliyor ve ısı düzenleyici özellikleri bulunuyor. Isıyı eşit dağıtan yapısıyla yatak iklimini dengeleyen yün yorganlar, üşüdüğünüzde sizi ısıtır, terlediğinizde ise serinletir bu nedenle 4 mevsim kullanıma uygundur.


Imperial mikro elyaf yorgan ; kaz tüyü kullanmayı tercih etmeyen ancak kaz tüyünün benzersiz yumuşaklığını ve hafifliğini hissetmek isteyenler için ideal bir yorgan...Pamuk Jakar kumaşlı, bahar ayları için ideal yumuşacık Imperial yorgan hafif bir uyku konforu sağlıyor.


Thermocool Nano Elyaf yorgan modeli, özel Outlast kumaşının bir yüzü serinlik, diğer yüzü sıcaklık hissi veren yapısı ile fonksiyonel kullanım olanağı sağlıyor. Sabitlenmiş ısı ile yüksek konfor sunan bu yorgan, nanoelyaf yumuşaklığında...


Dokuma işlemi sırasında da doğallıklarını yüksek oranda koruyabilen pamuk yastıklar, yumuşaklıklarının yanında havayı içine hapsedebilmeleri sayesinde yalıtım konusunda da oldukça başarılı.


İçinde nano elyaf dolgu, dış kumaşında karbon fiber iplikler bulunan anti-stres yorgan yüzey malzemesi içine yerleştirilen karbon fiber malzeme sayesinde kas gerginliği, uyku bozuklukları ve strese neden olan negatif elektrostatik yükün vücuttan atılmasını sağlayarak gece huzurlu uyumaya, yeni güne ise daha zinde başlamaya yardımcı olur. Dinlendirici, derin ve rahat bir uyku sağlar. 


Önceki ve Sonraki
Haberler