EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Online 23 Nisan etkinlikleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı meydanlarda olamasa da dijital kanallarda coşkuyla kutlanıyor. Takip edebileceğiniz etkinlikleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
21.04.2020
Online 23 Nisan etkinlikleri

23 Nisan’ı evde ebeveynleriyle birlikte kutlayacak olan çocuklar, hem eğitici hem öğretici hem de eğlenceli içerikleri İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram IGTV, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilecek. Türkiye İş Bankası’nın çocuklara özel dijital platformu Kumbara Dergisi çocukları kitap okumaya, eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeye ve geçmiş sezonda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını www.kumbaradergisi.com adresi üzerinden izlemeye davet ediyor. Resimden origamiye, kitap ayracı yapımından illüzyon gösterisine, kodlama eğitimlerinden kelime oyunlarına dek pek çok etkinlik minik sanatseverlerle paylaşılıyor. Çocukların evde aileleriyle birlikte az malzemeyle eğlenceli vakit geçirebilecekleri oyun önerileri de hem İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından hem de Kumbara dergisi üzerinden takip edilebiliyor.

Bonus: Sanal tur ile gezebileceğiniz 3 eğlence parkı


Kukuli 23 Nisan’da sosyal medya mecralarından canlı yayın ile 23 Nisan şenliği etkinliği düzenliyor. İki saatlik etkinlik eğlenceli ve eğitici bir program içeriyor: Kukuli şarkılarının söylendiği konser, evde nasıl müzik yapılır?, Kitap okuma etkinliği ve harekete davet eden Kukuli şarkıları eşliğinde dans etkinliği. Sabri Ülker Vakfı’nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan şenlikte Civil Mağazacılığın katkıları ile tam 99 çocuğa sürpriz hediyeler dağıtılacak.
 


QNB Finansbank, 23-25 Nisan 2020 tarihleri arasında bayramı evlerinde geçirecek çocuklar için QNB Finansbank Çocuk Festivali’ni hayata geçirdi. Festival boyunca düzenlenecek tüm etkinliklere, QNB Finansbank YouTube kanalından ulaşılabilecek. 

Festivalde yer alacak atölyeler;

  • Buğday Derneği "Suyu Doğru Kullanalım" - Gelecek için suyu doğru kullanmayı öğreniyoruz.
  • Alper Baytekin "Masal Dinliyoruz" - Yeni bir masal öğreniyoruz.
  • Berrak İdiman "Hayal Panosu" - Yaratıcılığını geliştir.
  • Emre Saka "Kukla Yapma" - Evdeki malzemelerle sen de kukla yap
  • Swing İstanbul "Hadi Dans Edelim" - Dans etmek zor değil
  • Bilge Saka "Ben de Çizebilirim" - Basit çizgilerle illüstrasyon
  • Caner Akgün/Dilruba Bilgi "Ailece Klasik Müzik" - Klasik müzik bestecilerini tanıyoruz
  • Gönül Yeprem "Çocuk Şarkısı" - Bugüne özel bir şarkı
  • Burak Karabey "Çocuklar ve Uzay" - Uzayı keşfediyoruz.
  • Ezo Sunal – Beden Perküsyonu

Penti Young tarafından düzenlenen etkinlikler 17 Nisan Cumu günü Penti Instagram hesabında başladı. Penti Young ile tüm çocuklar 23 Nisan challenge'ına davetli! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100'üncü yılına özel resimlerini evlerinin camlarına taşımaya davet edecek olan Penti Young, bu özel resimler ile bir online sergiye de imza atacak. Canlı yayınlar ile günün belirli saatlerinde çocuklara onlarca etkinlik sunacak olan Penti Young, Ezo Sunal’ın seçtiği bayram şarkıları ile çocukların bayram coşkusuna eşlik edecek.  Penti Young'ın 23 Nisan karnavalında ayrıca; masallar oyunlaşacak, eğlenceli ev deneyleri denenecek, patates baskılar ve çoraplardan kuklalar yapılacak, çeşit çeşit ev etkinlikleri önerileri sunulacak. 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 21-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan üç günlük renkli bir program hazırladı. Tiyatro oyunları, çocuk operası, film ve kukla oyunun da yer aldığı etkinlikler İBB TV Youtube ve İBB TV Facebook hesaplarından izlenebilecek. 21 Nisan saat 14.00’te çocuk oyunu ‘Pollyanna’ ile başlayacak gösterimler, yine 21 Nisan saat 18:00’de Danimarka Kültür Enstitüsü işbirliği ile çocuklarla buluşturulan 'Kız Kardeşimin Çocukları Jutland’da" ile devam edecek. Programın sonraki gösterimleri ise, 22 Nisan saat 14:00’te çocuk operası ‘Barış Ormanı’, 23 Nisan saat 14:00’te çocuk tiyatrosu ‘Atatürk ve Çocuk’ ve 23 Nisan saat 16.00’da kukla oyunu ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ olacak.


Eğlenceli ve yeni çizgi filmlerin kanalı Cartoon Network, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıldönümünü sürprizlerle kutluyor. Çocuklar, Cartoon Network ile Playstation 4 oyun konsolundan, Hoverboard elektrikli kaykaya, birbirinden güzel hediyeler kazanacak, Kral Şakir’in daha önce hiç yayınlanmamış bölümlerini izleyecek ve yepyeni ücretsiz mobil oyun uygulamalarla keyifli zaman geçirecek. 23 Nisan’ın 100. Yıla özel Cartoon Network iki yeni mobil oyun uygulamasını çocuklara hediye ediyor. Uygulama merkezlerinden ücretsiz olarak indirilebilen ‘Cartoon Network Oyun Kutusu’ ile çocuklar Cartoon Network’ün internet sitesinde yer alan oyunları mobil cihazlarına ücretsiz indirebiliyor ve internete bağlı olmadan oynayabiliyor. Çocuklar, ‘Parti Koşusu’ uygulamasıyla da sevdiği çizgi film karakterlerine macera dolu bir koşuda yardım ediyor.


Tekfen Filarmoni, sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla tüm orkestralara meydan okuyor ve şunu diyor; “evimizde de olsak, gelin siz de çocuk şarkılarını, marşlarını çalın, #23NisanChallenge hashtag’i ile paylaşın, 23 Nisan’da Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara armağan edelim, bayramı coşkuyla kutlayalım”. Tekfen Filarmoni’nin çocuklara özel sürprizi 23 Nisan Perşembe günü orkestranın sosyal medya hesapları ve YouTube kanalında yayınlanacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler