EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 3-10 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anneleri için seçti. İşte bu hafta 3 yaş ve üzeri çocuklar için harika etkinlik önerileri.

profil
BT Ekip
04.03.2016
Çocuklarla 3-10 Mart etkinlikleri

Çocukla yapılacak etkinlikler konusunda uzman Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne-babaları için bu hafta sonu yapılabilecek eğlenceli etkinlikleri seçti.

Çocuklar Kumaştan Değil Kâğıttan Elbise Yapıyor!

Çocukların yaratıcılık ve el becerilerini sergileyebilecekleri bir atölye olan ‘Origamiden Kıyafet Tasarlama Atölyesi’ ailelere de açık. Birlikte takım olarak yeni kıyafetler tasarlayacaklar. Fakat tek bir fark var. Kumaş kullanarak değil kâğıt kullanarak. Kâğıtlar kumaşların yerini alacak ve çocuklar bir modacı olduklarını hayal edip kendi kıyafet koleksiyonlarını yapacaklar. Oyuncak Müzesi ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleşecek atölye 5 Mart Cumartesi günü 4-9 yaş arası çocukları ve ailelerini bekliyor.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Çocuklar Yaz Tatili İçin Yarışacak!

Çocuklar Aksa Enerji’nin düzenlediği yarışmada yenilenebilir enerji kaynaklarını, doğal kaynakların kullanımını ve doğal kaynakların çevre için ne kadar önemli olduğunu resimleriyle anlatacaklar. National Geographic Kids dergisi işbirliğiyle 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik yapılan yarışmaçocuklara çevre bilincini aşılayacak. Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar yenilenebilir enerji konusunda yaptıkları resimleri NationalGeographic Kids dergisine gönderecekler. Yarışmanın başvuruları 15 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecek. Yarışmada birinci olan çocuk, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan 5 yıldızlı Mirada Del Mar Otel’de ailesiyle birlikte “her şey dahil” bir tatil, ikinci okur bisiklet ve üçüncü okur ise paten ile ödüllendirilecek. Çocuklar resim yarışmasının katılım şartları ve detaylarını National Geographic Kids dergisinin Mart sayısından öğrenilebilecek.

http://www.ngkids.co.uk/subscribe

Çocuklar Seramiklerini Kendi Yapacak

Çocuklar minik parmaklarıyla çamura şekil veriyorlar. Hem ince motor kasları gelişiyor hem de üç boyutlu bir obje nasıl yapılır öğreniyorlar. Ürettikleri bardakları ve tabakları kullanmaya başlıyor heykellerine odalarında yer beğeniyorlar hatta yaptıkları rüzgâr çanlarının seslerini dinliyorlar. 4 hafta gerçekleşecek atölye toplamda 6 saat sürecek ve çocuklar hem el becerilerini geliştirecekler hem de kendi yaptıkları ürünleri kullanabilecekler. Atölye Çora’nın düzenlediği atölye her Cumartesi gerçekleşecek.

http://www.atolyecora.com/

Çocuklar, Tarihe Yolculuğa Var Mısınız?

Kızılderililer renkli yaşam tarzları, düşünce yapıları ve doğaya olan sonsuz saygıları ile nesiller boyu pek çoğumuzun ilgi odağı olmuştur. Fikir Terapisi de çocuklar ile birlikte onları daha yakından tanımak için eğitmen "Dilek Mualla Kolcuoğlu" ile tarihte bir yolculuğa çıkacak. Dumanla haberleşecekler.İsimlerini alıp, tüylerini takacaklar. Etnik desenler ile kumaşları boyayıp, kendi mini Kızılderili çadırlarını yapacaklar.Nasıl müzik yapıyorlardı? Hangi aletleri kullanıyorlardı? Maskeleri ve isimleri neden bu kadar renkli ve özeldi? Günümüzdeki pek çok tanınan marka neden bu isimlerden esinlendi? Kızılderililer ile ilgili akla gelen tüm soruların yanıtları bu atölyede! 5 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek atölye 5 yaşın üzerindeki tüm çocukları bekliyor.

http://www.fikirterapisi.com/

İzmirli Çocuklar Pepee Müzikali’ni İzlerken Eğlenecekler

Tüm Türkiye'nin kalbine taht kuran, milli çizgi film kahramanımız Pepee, artık şarkıları milyonlar tarafından dinlenen bir "sanatçı". Sadece çocukların değil gençlerin, yetişkinlerin de dünyasının sevgi dolu bir parçası haline gelen Pepee şarkılı, oyunlu gösterisi ile çocuklara ve çocukluğunu özleyenlere unutulmaz bir gösteri sunuyor. Pepee 5 Şubat Cumartesi günü tüm çocukları ve ebeveynleri İzmir’e bekliyor.

http://www.akm.ege.edu.tr/files/aylikprogram.pdf

Önceki ve Sonraki
Haberler