EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

Çocuklarla yemek kursundan, okuma ve sanat atölyelerine yine dopdolu bir hafta sonu anne-baba ve çocukları bekliyor!

profil
BT Ekip
19.02.2016
Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

Çocukla yapılacak etkinlikler konusunda uzman Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne-babaları için bu hafta sonu yapılabilecek eğlenceli etkinlikleri seçti. 

Zorlu Center’ın çocuklara sanatı sevdirerek öğrettiği etkinlik alanında her hafta farklı bir sanatçı ele alınıyor. Bu hafta çocuklar Van Gogh’u eserleriyle birlikte tanıyacaklar. Van Gogh alanında çocuklar ayçiçekleri tasarlayıp ışıklandıracaklar. İnteraktif oyunlar eşliğinde minik ziyaretçiler sanatçının en önemli eserlerini çizerken, sanatçının eserlerini manyetik panoda özellikleriyle eşleştirmeyi öğrenecekler. Etkinlikler kapsamında minik katılımcılar sanatçılara özel olarak tasarlanan alanda drama eğitmenlerinden etkinliğe konu olan tablonun hikâyesini dinleyecek ve toplu drama eşliğinde sanatçılar hakkında bilgi sahibi olacak. 15-28 Şubat arası Van Gogh’u tanıyacak çocuklar daha sonra sırasıyla 26 Şubat -  6 Mart tarihlerinde Claude Monet’yi ve 7-13 Mart tarihlerinde Degas’yı eserleriyle birlikte tanıyacaklar.

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

4 yaş ve üstündeki çocuklar Yaramaz Fareler’i ilgiyle dinleyecekler. Gülsen Hanım ne yaptı ne ettiyse, evini istila eden farelerden kurtulamamıştı. Onları zehirlemeye bile kalkışmış ama yine de onlarla baş edememişti. Çaresiz kalan yaşlı kadın, sonunda evini terk edip şehre taşınmaya karar verdi. Şehirde fare yoktu ama penceresinin önünde sebze bahçesi de yoktu. Her yer asfalt ve betondu. Gülsen Hanım kır evine geri dönmek istiyordu. Öyleyse, farelerle uzlaşacak bir yol bulması gerekiyordu. Çocuklar hem eğlenecekler hem de doğa sevgisini kazanacaklar. 20 Şubat Cumartesi günü YKY Kültür Sanat tarafından Caddebostan Kültür Merkezi’nde 11.00-11.40 saatleri arasında gerçekleştirilecek Yaramaz Fareler Okuma Atölyesi 4 yaş grubu çocuklar içindüzenlenmiş ve ücretsiz bir etkinlik.  Aynı gün 5-6 yaş grubu çocukları içinse 12.00-12.45 saatleri arasında Baykuşlar Hangi Dilde Konuşur isimli okuma atölyesi gerçekleştirilecek

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

Bu sefer çocuğunuz için değil sizin için bir öneride bulunmak istedik. Bu hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek seminerde çocuğunuzun düşünce kalıplarının oluşumundaki rolünüz ele alınacak. Bu konuşmada, sağlıklı bir ebeveynlik için mizaç kavramının önemine değinilecektir. Çünkü her çocuğun mizacı farklıdır ve bunun iyi bilinmesi, çocuğunuz için gerekli ebeveynliği daha iyi anlamanızı sağlar. Çocukların gelişimsel ihtiyaçları, mizacın bu ihtiyaçları almada oynadığı rol ve ebeveyn olarak yapılabilecekler üzerine konuşulacak seminersaat 11.00’de ve müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleşecektir. Seminer sonrasında oyuncak müzesinde çocuğunuzla tarihe bir yolculuk yapmanızı öneririz. 

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

4-14 yaş arasındaki çocukların katılabileceği Mutfak Atölyesi’nde anneler dinlenecek çocuklar yemek yapacak. Çocukların özgürce yeteneklerini sergileyebilecekleri alan olan mutfakta birbirinden harika yemekler çıkacağından şüphe yok.Her mutfak kimya laboratuvarıdır. Katılar, sıvılar belli yöntemlerle bir araya getirilir. Farklı süreçlerden geçer, katalizörlerin yardımıyla kimyasal reaksiyona girer ve sonunda tadına doyulmaz lezzetler ortaya çıkar. Bu laboratuvar alanı bir günlüğüne çocuklara ait olacak. Beyoğlu’nda 20 Şubat ve 27 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Mutfak Atölyesi’nde Mutfak Şefi Ulya Can çocuklara mutfak sırlarını verecek.

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri

Türkiye'nin ilk uluslararası hayvansız sirki, "Türkiye Sirki" 20-21 Şubat’ta İzmir'de. Çocuklarıyla birlikte eğlenceli, keyifli bir hafta sonunda neşeli dakikalar geçirerek Türkiye Sirki'nin görkemli çadırından yükselen kahkahalara ortak olmak isteyenler işte bu gösteri tam size göre. Eğlenceli, bir o kadar da keyifli olan gösterilerde, palyaçoların, sihirbazların, akrobatların ip cambazlarının birbirinden güzel hünerlerini izlemeye ne dersiniz? Bu sezon gösterilerini yeniliklerle ve sürprizlerle dolu olarak hazırlayan Türkiye Sirki, ekibinin çocukluk hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. "Her şey çocukları sevmekle başlar" diyerek, dünyanın en kıymetli varlıklarına, "hayvansız sirk" gösterilerinin yapıldığı 3.000 kişi kapasiteli, ısıtmalı çadırda ses ve ışık görselleri ile hizmet veriyor. Karşıyaka Mavişehir  Taypark yanındaki dev çadırda 20 Şubat Cumartesi ve 21 Şubat Pazar günleri 13.00-16.00 ve 19.30 saatlerinde gösteriler bulunuyor. 

Çocuklarla 20-21 Şubat etkinlikleri
Önceki ve Sonraki
Haberler