EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 19-24 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için baskı atölyesinden, motorsuz oyuncak araba yapımına çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
18.03.2016
Çocuklarla 19-24 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocukları için harika etkinlik önerileri...

Çocuklar İçin Linol Baskı Atölyesi

Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi’ndeki özgün baskı resim altyapısı kullanılarak, çocuklara profesyonel ve özgün baskı resim atölyesinde çalışma imkânı verilecek. Hem özgün baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar, hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapabilecekler. 19 Mart Cumartesi gerçekleşecek atölyeye 9-14 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

http://www.akbanksanat.com/

Yetenek Bazlı Atölyeler

Özel Yetenekliler Derneği düzenlediği atölyeler ile özel yetenekli bireyleri tanıyor ve yeteneklerini keşfediyor. Dernek, Türkiye’de bir ilk olan “Yetenek Bazlı Atölyeler” çalışması ile özel yetenekli bireylerin ihtiyaçlarına ve uzmanlaşmak istedikleri ilgi alanlarına yönelik atölye çalışmalarını gerçekleştiriyor. 3D Printer Atölyesi, Hayatımız Matematik, Zekâ ve Akıl Oyunları Atölyesi, Robot Atölyesi, Bilim Atölyesi gibi birçok atölye ile 4-17 yaş aralığındaki her çocuğa hitap ediyor. Her hafta sonu çocukları bekleyen atölyeler 14 Mayıs’a kadar devam edecek.

http://toyed.org/

Çocuklar Motorsuz Yarış Arabası Yapacak

Bir araba motor olmadan nasıl hareket edebilir? Engineering For Kids eğitmenleri tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasında havanın itme kuvvetini kullanarak nasıl daha doğru bir enerji yaratılacağı öğrenilecek ve çocuklar kendi yarış arabalarını hareket ettirecekler. Yaptıkları oyuncak arabaları daha sonra evlerine götürebilecek olan çocuklar bu atölyede hem yeni beceriler kazanacak hem de çok eğlenecekler. Pazar günü 11.00’de İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek atölye 7-11 yaş grubu için düzenleniyor.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Müzedeki Kim?

Atölye, kim olduğu bilinmeyen bir kahramanı konu alıyor: Vahit Tuna’nın müzede sergilenen “Sunshine” adlı çalışmasındaki bu figür, çocukların hayallerinde canlanıyor. Çocuklar önce oyun hamurlarıyla kahramanlar tasarlayacak, ardından uygulama mekânında bu kahramanların hikâyeleri hakkında ipuçları sunan düzenlemeler hazırlayacaklar. Yerleştirme sanatının ele alındığı bu programda çocuklar kendi alanlarını yaratarak, bu alanlar için özel masalsı düzenlemeler oluşturacaklar. 4-10 yaş arası çocukların katılabileceği atölye hafta sonu gerçekleşecek.

http://www.istanbulmodern.org/

İzmirli Çocuklar Şehirde Kukla’ya Doyacaklar!

10. İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında İzmir’de birden çok sergi, atölye ve gösteri gerçekleşecek. Çocuklar hiç unutamayacakları düş dostlarını bu atölyelerde kendi elleriyle yaparken sanatsal yaratıcılığın da kapılarını aralayacaklar. Öykülerin kukla ile anlatıldığı sergilerse çocukları farklı hikâyeler ve farklı yaşamlarla tanıştıracak. Mart ayı sonuna kadar devam edecek birden fazla sergi ve atölyeler çocukları bekliyor. Etkinliklerin bir çoğu İzmir Resim Heykel Müzesi’nde birkaçı da Kipa AVMlerde...

http://www.izmirresimheykelmuzesi.gov.tr/

Önceki ve Sonraki
Haberler