EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 15 Nisan-21 Nisan etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için kukla ve seramik atölyesinden matematik sergisine çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
15.04.2016
Çocuklarla 15 Nisan-21 Nisan etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

İzmir’de Dokunulabilir Matematik

"Dokunulabilir Matematik" sergisi matematik ile yeni bir bağlantı kurmayı amaçlıyor. Tüm bilimlerin en soyut yanlarını duyularla algılanabilir şekilde ortaya koyuyor ve matematiği - ön bilgisi olmasa da – tüm yaş grupları için anlaşılabilir kılıyor. Katılımcılar kendisine  ''Bu neden böyle ?'' diye soruyor, hemen akabinde kendisine ilk cevapları veriyor ve böylece olguların ardındaki mantığı buluyor. Sergi elle, akıl ve kalp ile anlamaya ve okullardaki matematik dersleri için de yeni ilhamlar vermeye yöneli. Ücretsiz olarak gerçekleşecek sergiyi 8 yaşının üzerindeki çocuklar Nisan ayının sonuna kadar ziyaret edebilir.

http://www.izmirresimheykelmuzesi.gov.tr/

Ailece Seramik Atölyesi

Bu atölyede çocuklar, aileleri ile birlikte yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan "fitil" tekniği ile dileyenler kendi kalemliğini, dileyenler kendi çanağını veya kupasını yapacak. İnce motor kaslarını geliştirecek çocuklar aileleriyle de kaliteli zaman geçirecekler. Her Pazar gerçekleşecek atölyeye 5 yaşının üzerindeki çocuklar aileleriyle katılabilir.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/atolyeler/atolye-bimono/ailece-seramik

Deneysel Hareket Atölyesi

Zeytinyağı ile su birbirine karıştırılınca ne olur? Su kaynayınca ne olur? Bu program, çocukların cevaplarını bildiği basit deneylerden yola çıkıyor. Çocuklar atölyede bu deneyleri ilk defa ya da yeniden deneyecek ve ardından ele alınan deneyi kostümler ya da aksesuarlar tasarlayarak canlandıracaklar. Farklı yaş gruplarının deneyimleyeceği bu atölye 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

http://www.istanbulmodern.org/

Muppet Kukla Atölyesi

Kukla atölyesi sünger tabaka üzerine çizildikleri kalıpların psikomotor gelişimini tamamlamış çocuklarla kesme, birleştirme, yapıştırma ve süsleme faaliyetlerini içeriyor. Atölye sonunda çocuklar hem bir muppet kukla sahibi olacaklar hem de kukla sanatıyla ilgili bilgi sahibi olacaklar. Atölye, tiyatro ve kukla sanatçısı Öney Olcaytu tarafından yönetilecektir. Eğlenceli atölyeye 4 yaşının üzerindeki çocuklar 16 Nisan Cumartesi günü katılabilir.

http://fikirterapisi.com/

Hibricker/Magic Nuudles Atölyesi

Minik katılımcıları, HiBricker ile eşsiz binalar yapıp, Magic Nuudles ile papağandan dinazora, helikopterden lunaparka birbirinden renkli oyuncaklar yapacakları neşe dolu dakikalar bekliyor. Ücretsiz gerçekleşecek bu atölyeye katılan çocuklar tamamen doğal malzemeden üretilen Magic Nuudles Sihirli Blokları nemlendirip birbirlerine yapıştırarak akıllarına gelebilecek her şeyin 3 boyutlu maketini yapabilecekler. Dünyanın ilk mısır nişastasından üretilmiş sihirli oyun blokları ile çocuklar yaratıcılık, konsantrasyon ve el becerilerini geliştirecek. HiBricker ile çocuklar kendi banka, müze gibi binalarını inşa ederken hayal güçlerini zirveye çıkaracak, takım çalışması ve paylaşımlarını arttıracak. Eğlenceli atölye 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

http://happynest.com.tr/

HAZIRLAYAN ŞEHRİN ÇOCUK HALİ

Önceki ve Sonraki
Haberler