YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklara özel masallar diyarından gelen bir diş kliniği

Bağdat Caddesi’nin en merkezi yerinde konumlanan Dentgroup Kids Bağdat Caddesi Kliniği, sektörün önemli diş hekimlerinden biri olan Çocuk Diş Hekimi Neşve Kayabaşoğlu tarafından 2012 yılında kuruldu. Klinikte, hepsi alanında uzman olan diğer kurucu ortaklar Dilara Salcıoğlu, İrem Birinci, Pınar Algül ile birlikte deneyimli toplam dokuz çocuk diş hekimi ve bir ortodondist bulunuyor. Klinik hem çocuklar, hem ebeveynler tarafından ilgi gören konsepti ile dikkat çekiyor

profil
BT Ekip
25.05.2024
Çocuklara özel masallar diyarından gelen bir diş kliniği

Dentgroup Kids Bağdat Caddesi Çocuk Diş Kliniği, içeri girdiğiniz andan itibaren farklı, zevkli ve enerjik tasarımıyla, renkli alanlarıyla sizi kucaklıyor. Renklerin uyumuna özen gösterilen klinikte, somon rengin hakim olduğu soft, tatlı ve pastel renkler öne çıkıyor. 

Altı çocuk diş tedavi odası ile birlikte çocuklar için çok aktiviteli bekleme ve oyun alanı bulunan Dentgroup Kids Kliniği’nin her detayı hekimleri tarafından çocuklar düşünülerek özenle tasarlanmış.

Kliniğin rengarenk ikonları ile süslenmiş camlı kapısından giriş yapar yapmaz kendinizi büyülü bir dünyanın içinde buluyorsunuz. 

Girişte güler yüzlü banko personellerinin sizi karşıladığı andan itibaren kliniğin mimarisinin her detayı gözünüze çarpıyor. Bekleme ve eğlenceli oyun alanı, tasarımıyla öne çıkıyor.

Her detayı çocuklar için düşünülmüş bu klinikte, bankonun önünde çocukların banko personelini rahatça görebileceği küçük bir basamak detayı bile düşünülmüş. 

Bu bölümde ayrıca hem ebeveynler için rahat koltuklardan oluşan farklı tarzıyla dikkat çeken bekleme salonu hem de çocukların keyifli vakit geçirecekleri, kendilerini mutlu hissedecekleri şekilde tasarlanmış çok amaçlı oyun alanları bulunuyor. 

Neşeli fotoğraf çekimleri yapmak için duvara kurulan salıncak detayı da gözden kaçmıyor.


Oyun alanı derken sıradan bir oyun alanı ve çocukları sadece oyalamak için tasarlanmış bir yer gibi düşünmeyin. Burada hem eğlendirici hem de eğitici birçok aktivite var. 

İlk olarak yeşil-beyaz şemsiye şeklinde tenteden oluşan üç bölmeli alan dikkat çekiyor. Bu bölmelerden ‘yummy’ alanında çocuklar oyuncak mutfak tezgahında yemek yaparken, ‘fix it’ alanında oyuncak marangoz masasında el becerilerini geliştirebilir ya da yeşil pufta oturup alanda bulunan diğer oyuncakların keyfini çıkarabilirler.

Alanın bir diğer köşesinde basamakla ayrılmış kısımda ise playstation, yuvarlak şekilde tasarlanmış oturma alanı ve her yaştan çocuğun çok sevdiği sallanan tahta at bulunuyor. 

Tam çapraz köşede ise birbirinden renkli ve eğitici kitaplardan oluşan ahşap kitaplık dekoru göze çarpıyor. Kitaplığın üst raflarına kolayca ulaşılması için yine sevimli bir ahşap merdiven ve salıncak bulunuyor. Çocuklar bu alanları çok seviyor!


Bekleme alanının tam ortasında, yuvarlak ahşap zemin üstünde konumlanmış, arkadan metal çitlerle ayırılmış dinlenme alanı buluyor. Bu alan; krem renkli, konforlu koltukları ve şık aydınlatması ile farklı bir ambiyans sunuyor. 

Bekleme alanındaki bu koltukların hemen arkasında ve bitişik şekilde, çocukların oturup oyun oynayacağı, resim yapabileceği bir oyun masası ve arkası geyik ve kelebek şeklinde tasarlanmış, şirin minik tabureler bulunuyor.

Klinikte en çok birbirinden farklı tasarımlardaki ve modern görünümdeki aynalar öne çıkıyor ve mekana daha modern bir hava katıyor.

Yine detayların öne çıktığı kahve alanı ise tüm bu güzel tasarımla bütünleşmiş bir şekilde, günün en keyifli anlarını konuklarına sunuyor. 


Tedavi odaları, çocukların rahat, güvende ve mutlu hissetmelerini sağlamak amacıyla onlara hitap edecek şekilde tasarlanmış. Camlarında Dentgroup Kids’in simgesi olan renkli ikonlar bulunuyor. Kapıların üst kısımlarının oval kesim şeklinde olması hemen göze çarpıyor ve kliniğin farklı mimarisini daha da ortaya çıkarıyor. Her odada hekim masası, ayna ve komodin bulunuyor ve odaları çocuklar için düşünülmüş birbirinden farklı detaylar süslüyor.

Çocukların tedavi olurken konforlu olacakları, güvende hissedecekleri tedavi koltukları ve aynı zamanda keyifli vakit geçirebilecekleri ekranlar da tedavi odalarının önemli parçaları arasında. Hatta çocuklar tedavi öncesinde seçtikleri çizgi filmleri izleyebiliyorlar, ne harika değil mi!

Tedavi odalarındaki en dikkat çeken tasarımlardan biri de oval yapıda gelen farklı tasarımdaki aynalar. Çekmeceli gülen yüzlü dolaplar ise çocukların yetişebilecekleri boyda, içleri onları sevindirecek çeşitli oyuncaklarla dolu. Çocuklar tedavi sonrası istedikleri hediyeleri seçebiliyorlar ve yüzler de gülüyor… 


Dentgroup Kids Bağdat Caddesi’nde hekimlerin dinlenebileceği, yuvarlak masa etrafında toplantı yapabileceği ve kliniğin bütün tasarımına en güzel şekilde eşlik eden toplantı odası bulunuyor. Toplantı odasında da yine ayna detayı öne çıkıyor ve büyük bir ayna dekoru ile kahve alanı burayla bütünleşerek mekanı daha da güzel hale getiriyor.

Klinikte biri çocuklar, ikisi yetişkinler için olmak üzere üç farklı konseptte ve üç ayrı renkte lavabo bulunuyor ve lavabolarda da tüm detaylar düşünülmüş. Genel konsepte uygun şekilde tasarlanan lavabolarda sizi şık dekorasyon aynası, dinamik yazılar karşılıyor ve kliniğin kendi özel kokusunu hemen hissediyorsunuz.

Dentgroup Kids Bağdat Caddesi’nin yetişkinler tarafından da ilgili gören en eğlenceli alanlardan bir diğeri ise asansörden indiğiniz an sizi karşılayan iki illüzyon ayna. Bu illüzyon aynalarla daha kliniğin girişinde gülümsemeye başlıyorsunuz.

Dentgroup Kids Bağdat Caddesi Kliniği, masalsı tasarımı ve alanında uzman hekimleri ile birlikte, bir diş kliniğinden daha fazlasını deneyimlemek isteyen çocukları bekliyor. Unutmayın; mutlu çocuklar, mutlu ebeveynler!

 

Dentgroup Kids Bağdat Caddesi Diş Kliniği

Suadiye Mah. Bağdat Caddesi No:391 Kat:2 D:2

Kadıköy / İstanbul

Web sayfası: https://dentgroupkids.com/bagdat-caddesi-kids-dis-klinigi

Çağrı Merkezi: 444 88 21


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog