EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuk gelişimine katkı sağlayan 10 oyuncak

Çocukların motor becerilerini ve iletişim yeteneklerini geliştiren oyuncaklar mı arıyorsunuz? 28 Mayıs Dünya Oyun Günü'nü çocuk gelişimine katkıda bulunan 10 oyuncak ile kutluyoruz!

profil
BT Ekip
28.05.2019
Çocuk gelişimine katkı sağlayan 10 oyuncak

2 yaş ve üzeri için önerilen kukla setleri çocukların aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirmesi için ideal. Çocukların konuşma pratiklerine de fayda sağlayan kuklalar aynı zamanda motor beceriler ve el-göz koordinasyonu için de faydalı. Yıkanabilir olmaları ise bir başka tercih nedeni…


3 yaş ve üzeri için önerilen bando seti çocukların müzik yeteneklerini açığa çıkarmak için birebir! Bir ahşap ksilofon, bir ahşap kazoo, bir çift ahşap kastanyet, bir ağız armonikası ve bir ahşap çubuk deften oluşan set toksik boya içermediği için de tercih nedeni…


3 yaş ve üzeri için önerilen ahşap tren ve ray seti 130'dan fazla parçasıyla oyun kurmak için ideal! Set, lokomotif ve vagonlarıyla 2 tren seti, yük kamyonu, yükleme boşaltma vinçleri, lokomotif garajı, 8 yönlü makas gibi her detayıyla çocukların kendi dünyalarını en ayrıntılı şekilde kurmasına olanak sağlıyor ve toksik boya içermiyor.


3 yaş ve üzeri için önerilen ahşap çilingir tahtası üzerindeki 6 farklı kilit ve altındaki resimler ile çocukların sayıları, renkleri, hayvanları ve daha fazlasını öğrenmesine yardımcı oluyor. Çocukların ince motor becerilerini, el göz koordinasyonunu ve renk, şekil, boyut farklılıklarını algılama becerilerini geliştiriyor ve toksik boya içermiyor. 


9 farklı şekilde ve 4 farklı renkte 100 adet ahşap bloktan oluşan bu oyuncak ile çocuklar ahşap bloklarla yepyeni şeyler yaparken renk ve şekilleri öğrenebiliyor, ince motor becerileri gelişiyor ve okul öncesi matematik becerileri gelişiyor.


2 yaş üzeri için önerilen bu oyuncak, 8 adet ahşap çivi (çubuk), ahşap tezgah ve ahşap çekiçten oluşuyor. Çocukların motor becerilerini geliştirmek için faydalı bir seçenek. Çiviler çakıldıktan sonra tezgah ters çevrilerek oyuna kolayca devam ediliyor, toksik boya içermiyor


Çocuklara odalarında fazladan yer kaplamadan oyun alanı sağlayan bu halılar lekelenmeye dayanıklı, makinada yıkanabilir, kaydırmaz tabanlı olduğu için de tercih ediliyor. 100x90 cm ebatındaki renkli oyun halısı 4 adet ahşap araba ile set olarak sunuluyor: halı üzerinde bir çiftlik, etrafında çevre yolları, okul, park alanı, market, göl kenarı bulunuyor. 


Zamanı öğreniyorum oyun seti ile saat, mevsimler ve hava durumu, günler, aylar ve tarih olmak üzere üç parçadan oluşan oyun setini çocuğunuzun günlük hayatının bir parçası haline getirerek onun zamanın akışını, çevresel şartların değişimini gözleme fırsatını bularak kavramasına yardımcı olabilirsiniz.


Bağlantı kurma oyunu, çocuğunuza nesnelerin birleriyle ilişkisini eğlenceli yolla öğretmenizi sağlar.3 yaş ve üzeri için önerilen bir oyuncak…


Baby puzzle, 2 yaş ve üstü çocuklar için üretilen bir oyuncak. Çocukların ilk puzzle’ı olmasi sebebiyle özellikle keskin renkler, basit dizayn ve büyük puzzle blokları kullanılması küçük çocukların bile kolaylıkla parçaları eşleştirmelerine olanak sağlıyor. Çocukların motor el, göz temel becerilerini geliştirirken aynı zamanda da etrafını saran dünyanın bilgilerini arttırmasına yardımcı olur. 


Önceki ve Sonraki
Haberler