EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Buse's Baby Shower

Naz'ı heyecanla beklerken geçtiğimiz Cumartesi günü ailem ve arkadaşlarımla yeniden bir Baby Shower yemeği yedik. Bu güzel günden ayrıntıları sizlerle paylaşmak istedim.

Buse's Baby Shower

Aslında bu sefer Baby Shower yapmak aklımda yoktu. Ancak doğuma yurtdışına gideceğim için gitmeden önce son bir kez herkesi bir arada görmenin bana da iyi geleceğini düşündüm. 

Mekan olarak Five'o Clock markasının yeni açılan, iç dekorasyonunu Candan Kıramer'in yaptığı Five'o Clock Kitchen'ı seçtim. Dekorasyon zaten kendiliğinden o kadar güzeldi ki, bizim çok fazla detay eklememize gerek kalmadı. Organizasyonu Terim Events ve Mori Events yaptı. Çiçekler My Concept Flowers'a, hediyelik isme özel hazırlanan mumlar ise Kafi İstanbul'a aitti. Balonlar ise Luxe Baloon'dan geldi. 

Hep beraber doyurucu ve güzel bir öğle yemeği yedikten sonra sıra oyunlara geldi. Bence Baby Shower'ın en eğlenceli kısmı bu oyun kısmı oluyor. Bez koklama, Naz Kime Benzeyecek oyunu ve hamilenin halinden anlamak için bir balon eşliğinde pinpon topunu kavanoz içine atma oyunlarını oynadık. 

Bez koklama oyunu: 3 farklı bezin içerisinde çilek reçeli, rokfor peyniri ve domates salçası olmak üzere 3 farklı koku vardı. Bu 3 kokunun ne olduğunu bilen hediye kazanacaktı. Sadece bir kişi çilek reçelini bilebildi. :) Yani kimse 3'te 3 yapamadı. Bu yüzden hediyeyi sadece çilek reçelini bilen kaptı. :) 

“Naz Kime Benzeyecek?” oyunu: Ailenin tüm fertlerinden oluşan fotoğraflarını bir araya getirerek Naz'ın kime benzeyeceğini yap-boz halinde resmetmeye çalıştık. Kimisi ablam gibi mavi gözlü olur dedi, kimisi yine babasına benzer dedi. :) Sonuç nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. :) 

Pinpon ve Balon Oyunu: Hamile olmayan arkadaşlarıma balon vererek ve iki bacak arasına ise pinpon topu yerleştirerek kocaman bir göbekle o pinpon topunu düşürmeden camların içine atmasını istedik. Her ikisi de başarıyla tamamladı ve hediye kazandı. :) Buradaki amaç hamilenin psikolojisini ve fiziksel değişimini anlamasını sağlamaktı. 

Bu eğlenceli Cumartesi gününden geriye bir sürü güzel hatıra kaldı. Beni yalnız bırakmayan aileme ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Umarım sizler de bu detayları beğenmişsinizdir. 

Önceki ve Sonraki
Haberler