EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

Tip 1 diyabet hastası Lila Moss’a övgü yağıyor

19 yaşındaki genç model Lila Moss, Tip 1 diyabetinin moda kariyerine gölge düşürmesine izin vermiyor. Moss, Fendi'nin Versace ile yaptığı iş birliğinin yeni reklam kampanyasında, üst kolundaki kan şekeri ölçüm cihazıyla poz verdi. Aynı hastalığı yaşayanlar, kendilerine moral verdiğini söyleyerek genç modele övgüler yağdırdı

Tip 1 diyabet hastası Lila Moss’a övgü yağıyor

Kate Moss’un kendisi gibi modellik yapan 19 yaşındaki Lila Moss, Fendi-Versace’nin yeni reklam kampanyası için diyabet monitörüyle kamera karşısına geçti. Genç model, Instagram'da kampanyadan paylaştığı fotoğrafta; barok baskılı bir elbise, topuklu ayakkabıyla ve elinde tuttuğu küçük siyah bir çantayla görünüyor. Fotoğrafta en dikkat çeken detay ise, kolunda yer alan diyabet monitörü oldu.

Onlarca hayranı, paylaşımın altına, bu hastalıkla yaşayan başkalarını böylesine güzel temsil ettiği için genç modele övgüler yağdırdı. Bir takipçisi, “Bu fotoğraf, 1. tip topluluk için çok şey ifade ediyor", bir diğeri ise “Bu hastalığı normalleştirdiğiniz için teşekkürler” diye yazdı. Versace’nin başındaki isim olan Donatella Versace de, “Çooooook güzel!!!” yorumunu yaptı.

Bu, annesi Kate Moss'a çok benzeyen Lila Moss’un hastalığıyla ilgili tıbbi donanımlarını ilk gösterişi değil; Eylül 2021'de çıktığı Fendace defilesinde de, kalçasındaki insülin pompasıyla yürümüştü. Geçtiğimiz günlerde şeffaf bir Burberry elbiseyle katıldığı Met Gala’da da kolundaki diyabet monitörünü göstermekten çekinmemişti.

Önceki ve Sonraki
Haberler