EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

Kim Kardashian-Julia Fox: Stil ikizliği mi, yoksa tarz kopyalama mı?

Ünlü rap’çi Kanye West’in, kadınlar söz konusu olduğunda bir tarzı olduğu kesin. West ile eski eşi Kim Kardashian, 2012yılında çıkmaya başladıklarında, ünlü rap’çi ve moda ekibi, Kardashian’ın gardırobunu baştan ayağa yenilemişti. West’in, şimdi de aynısını yeni kız arkadaşı Julia Fox için yaptığı söyleniyor. Ama aslında 44 yaşındaki West’in, 31 yaşındaki Fox’u hayallerinin kadınına dönüştürmek için çok fazla uğraşması gerekmeyebilir. Tam bir Kardashian Ailesi hayranı olan Julia Fox’un, yıllardır Kim Kardashian’ın tarzından epeyce esinleniyor gibi görünüyor. Page Six’in hazırladığı habere göre Kardashian ile Fox birçok kez aynı tarzla objektiflere yansımış. İşte Fox’un, Kardashian’ın tarzından bir hayli esinlendiğini gösteren kareler…

Kim Kardashian-Julia Fox: Stil ikizliği mi, yoksa tarz kopyalama mı?

41 yaşındaki Kim Kardashian, Kanye West ile katıldığı 2014 GQ Men of the Year Ödülleri için siyah lateks Atsuko Kudo büstiyer ile şeffaf, ışıltılı bir Ralph & Russo Couture eteği eşleştirmişti. Julia Fox ise ‘Uncut Gems’in 2019 yılında Toronto Film Festivali’ndeki galasına, Paco Rabanne tasarımı, Kardashian kostümünü çok andıran bir katılmıştı.


Kardashian, Ocak 2019’da Alexander Wang’ın dantelli siyah tulumuyla objektiflere poz verdi. Aynı yılın Aralık ayında ise Fox; GQ Men of the Year Ödülleri için aynı seksi, dantelli tulumu seçti.


Herhangi bir gerçek stil yıldızı, en iyi tasarımcıların eski parçalarından giyinmenin önemli olduğunu bilir. Kardashian ve Fox da tam bir vintage Versace hayranı. Kardashian, 2019’da New York’taki amfAR Gala’ya, Fox ise 2020’deki Altın Küre sonrası verilen partiye derin göğüs dekolteli, eteği yırtmaçlı, birbirine çok benzeyen vintage Versace elbiselerle katıldılar.


2014 yılında Kardashian, açık renkteki stretch elbisesinin üzerine elbisesiyle uyumlu renkte Max Mara ceket giydi. Fox ise 2020’deki Whitney Sanat Partisi’nde aynı moda formülüne başvurdu ve mavi renkteki etek ve kazağının üzerine yine aynı renkteki  Max Mara ceketiyle objektiflere poz verdi.


Kim Kardashian, sık sık kendi markası olan Skims’den parçalarla poz veriyor. Fox da, 2020’de markanın Summer Mesh koleksiyonunu tanıtmak için poz verdi.


Hem Kardashian, hem de Fox’un Jean Paul Gaultier’in tasarımlarını sık sık tercih ediyor. Kardashian, 2018’de Halkın Seçimi Ödülleri’nde, Fox ise 2021’de Christian Louboutin partisinde Jean Paul Gaultier’in çizgili elbisesini tercih etti.


Kardashian da, West de baştan ayağa deri giyerek ve küçük gözlükler takarak ‘Matrix’ etkisi yaratmayı seviyor. Kardashian, Kasım 2021’de Balenciaga tasarımı parlak deri kıyafetleri ve küçük gözlükleriyle çekilen fotoğrafını Instagram’da paylaştıktan iki ay sonra, Fox da kendine ait ‘Matrix’ görünümüyle objektiflere poz verdi.


Gardırobunuzu Balenciaga’larla donatmadan Kanye West ile takılmak pek mümkün değil gibi görünüyor. Fox da belli ki bunun farkında ve Ocak 2022’deki Paris Moda Haftası sırasında, Kardashian’ın 2016’dan beri giydiği Balenciaga marka uzun, gümüş rengi çizmelerle görüntülendi.


Önceki ve Sonraki
Haberler