EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

‘Elvis’ filminin ana karakterleri Prada ve Miu Miu giyecek

Elvis Presley’nin hayatını, müziğini ve Priscilla Presley ile aşkını anlatan 24 Haziran’da vizyona girecek olan ‘Elvis’ adlı filmin ana karakterlerinin kostümlerini Prada ve Miu Miu hazırladı. Her iki marka, film için hem kendi arşivlerinden, hem de iki ünlü ismin tarzından yola çıkarak özel kostümler hazırladı

‘Elvis’ filminin ana karakterleri Prada ve Miu Miu giyecek

Baz Luhrmann'ın merakla beklenen, başrolünde Austin Butler’ın oynadığı, Tom Hanks, Tom Parker ve Olivia DeJonge’un da rol aldığı ‘Elvis’ filminin ana karakterlerinin kostümleri Prada ve Miu Miu’ya emanet edildi.

Miuccia Prada; ödüllü, vizyoner film yapımcısı Baz Luhrmann ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Catherine Martin ile, merakla beklenen filmin ana karakterler için çeşitli görünümler yaratmak, özel kıyafetler tasarlamak ve Prada ve Miu arşivlerinden giysileri yeniden hayata geçirmek için iş birliği yaptıklarını açıkladı.

Kostüm tasarımcısı Catherine Martin, iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “Elvis Presley'nin yaşamının ve müziğinin izini süren, ikonik tarzını kutlayan ‘Elvis’ filminin merkezinde, Elvis ve Priscilla'nın efsanevi aşk hikayesi var. Priscilla Presley'nin güzelliği ve ikonik stili, çağdaş kültüre damgasını vurmuştur. Dolayısıyla, sadece Bayan Presley'in gerçek kıyafetlerini taklit ederek değil, aynı zamanda izleyicileri onun kendine özgü, tarih yazan tarzıyla buluşturmanın modern bir yolunu bularak bu mirasa sadık kalmamız, Baz ve benim için önemliydi. Miuccia ile bir kez daha yaratıcı bir şekilde iş birliği yapmak bizim için harikaydı. Son derece yetenekli atölyelerle Prada ve Miu Miu arşivlerine dalarak, Presley'lerin tarihi kıyafetlerini filmde yer alacak kostümlere çevirme yolculuğuna çıktık.”

Prada ve Miu Miu, Elvis Presley ve eşi Priscilla'nın giysilerini incelemeye başladıklarında, geniş arşivlerinde benzerlikler buldular ve yeni kreasyonlara şekil verdiler. Sonuç, filmde temsil edilen yılları güçlü bir şekilde hatırlatmakla kalmayacak, aynı zamanda iki markanın DNA'larının ve tarihlerinin bir ifadesi de olacak.

Kostümler, Priscilla Presey’nin Las Vegas'taki açılış konserinde giydiği boncuklar ve püsküllerle süslenmiş brokar pantolon gibi ilham verici parçalardan oluşturuldu. Prada, aynı zamanda, özgün bir estetik yorum sunmak için, devrimci bir ruh ve özgürlük arzusuyla canlandırılan o yıllara ve o kültürel manzaraya da döndü. Aynı fikirden hareketle, Priscilla'nın, NBC Elvis özel etkinliğine giydiği kahverengi süet ceket ile tiftik bir süveterin üzerine giydiği tüvit elbise gibi bazı özgün kıyafetleri film için yeniden hazırlandı.

Önceki ve Sonraki
Haberler