EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Yeni sezondan dikkat çeken ayakkabı trendleri

Havalar güzelleşmeye başlarken sizler için bu sezonun ayakkabı trendlerini derledik. Detayları yazının devamında okuyabilirsiniz.

profil
BT Ekip
22.03.2018
Yeni sezondan dikkat çeken ayakkabı trendleri

Bu sezon en çok terlik ve topuklu sandaletler ön planda. Taş aplikeler ve metalik detaylar ayakkabıları süsleyen vazgeçilmez bir detay olacak. Bu sezonun ayakkabıları oldukça görkemli olduğu için en sade bir kombininize bile ayakkabılarınızla şık bir hava katabileceksiniz.

Düz taban terliklerde püsküller, saten ve deri kumaşlar dikkat çekiyor. Terliklerde çeşitli aplike ve nakışlar sayesinde gösterişli bir stil yer alıyor. Topuklu terliklerde de aynı şekilde bu şaşalı detaylar hakim. Topuk yüksekliği için daha kısa bir boy tercih edebilirsiniz. Bu terlik trendinde hem stiletto havasını yansıtan sivri burunlu, hem de roman sandalet havasını veren kalın topuklu şeritli terlikler yoğun ilgi görecek.

Bu sezon sandaletlerde ise 2 farklı stil göreceğiz. Düz taban sandaletlerde parmak arası modellerin yanı sıra, bu sandaletlerde farklı renk ve desenlerin bir araya geldiği tasarımlar yer alacak. Taş detayları ve metalik aplikelerle bu sandaletler daha ihtişamlı duracak.

Sandaletlerde göreceğimiz diğer stil kısa kalın topuklu tek şeritli sandaletler olacak. Bu sandaletlerde daha parlak kumaşlar yer alırken, ışıltı detayları da yoğun ilgi görecek. Bu sandalet stilinin topuk detaylarında da renk ve desen oyunları öne çıkıyor.

Stilettolarda kısa topuklar, sivri burunlar ön planda.Bu modeller ise daha çok parlak kumaşlar ve canlı çarpıcı renklerle yaz koleksiyonlarında yerini aldı.

Önceki ve Sonraki
Haberler