MODA - TRENDLER

MOB Wife trendinin olmazsa olmazları

2024’ün ilk trendi MOB Wife’ın ilham kaynağı, 25. yılını kutlayan ünlü Sopranos dizisi. Siz de bu trendi takip etmek istiyorsanız, Carmela Soprano ve Adriana La Cerva gibi kadın karakterlerin vazgeçilmezi olan kıyafet ve aksesuarların izini takip etmelisiniz

profil
BT Ekip
09.02.2024
MOB Wife trendinin olmazsa olmazları

2024 yılının henüz başlarındayız ama geçin yılın en etkili trendlerinden biri olan ‘Sessiz lüks’ün tam kartışı olan yepyeni bir moda trendiyle şimdiden karşılaştık bile. Tıpkı 'Succession' dizisinin ‘gizli zenginlik’ görünümüne ilham vermesi gibi, başka bir TV şovu da MOB Wife olarak bilinen 'Mafya karısı estetiği'nin ilham veriyor. 

Televizyon dizisi 'The Sopranos'un 25. yıl dönümü için HBO, 86 bölümün tamamının 25 saniyelik özetlerini yayınlayan resmi bir Sopranos TikTok hesabı açtı. Hesapta yayınlanan görüntüler sadece kült dizinin izleyicileri için nostaljik bir çekiciliğe sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda Carmela Soprano ve Adriana La Cerva gibi kadın karakterlerin kabarık saçlarını, ekstra uzun tırnaklarını, kürk mantolarını, catsuit'lerini, hayvan baskılı kıyafetlerini ve abartılı altın takılarını yepyeni bir izleyici kitleyle tanıştırıyor. 

İşte MOB Wife trendinin olmazsa olmaz temel unsurları…

Çarpıcı bir kürk manto, herhangi bir 'mafya karısı' görünümünün temelini oluşturuyor. Ancak doğal olarak tercihiniz suni kürkten yana olmalı. Kabarık kabarık kürkler, kemerle tutturulmuş kürkler, mini etek üzerine giyilmiş uzun kürkler ve hatta leopar desenli kürkler… Hepsi işinizi görür.


'Mafya eşleri' leopar ve diğer hayvan baskılarını seviyor; özellikle de hepsini birlikte kullanmayı. Sicilya kökenli Dolce & Gabbana, mafya karısı estetiğinin babalarından biri. Marka, İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonunda bol bol leopar desenli parçalara yer verdi.


Seksi bir catsuit, kürk veya deri bir ceketin altına giymek için mükemmeldir. Baskılı, ağır süslemeli veya siyah dantelli; her türlü catsuit bu trendi yakalamanıza yardımcı olacaktır. Catsuit’inizi yüksek topuklu ayakkabılar veya tüylü botlarla birlikte giyebilirsiniz.


Midi boy siyah deri elbise, bu trendin bir diğer önemli parçası. İnce bir silueti olmalı, yan yırtmaç ise isteğe bağlı... Deri pürüzsüz veya timsah desenine sahip olabilir. 


Güneş gözlükleri ve çantalar da dahil olmak üzere, mafya karısı görünümü için ekstra büyük logolu tasarım aksesuarları çok önemli.


Son olarak altın takıları üst üste takın: Küpeler, kolyeler ve bilezikler…


Önceki ve Sonraki
Haberler