EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Trend: Takılar başrolde

İddialı küpeler, boynumuzu tamamen saran kolyeler, kalın zincirler ve göz alıcı hayvan motifleri... Sokakları 'maskeli karnaval'a çeviren, takı modasını mercek altına alıyoruz...

profil
BT Ekip
08.12.2020
Trend: Takılar başrolde

Tasarımcı Betina Demişulam tarafından yaratılan Türk tasarım markası MON REVE FUNDAMENTALS2021 teması altında ilhamı gibi adını da doğadan alan beş eşsiz koleksiyon sunuyor. Her bir parçası el işçiliği ile üretilen MON REVE FUNDAMENTALS2021; Air, Earth, Fire, Water ve Wind adlı beş ayrı koleksiyondan oluşuyor. Tasarımcısı Betina Demişulam için hayatı her yönüyle kabullenişi, yaşamı, doğayı ve aslımızın değerini hatırlatan MON REVE FUNDAMENTALS2021 koleksiyonu doğaya saygı niteliği taşıyor.


Begüm Kıroğlu tarafından, 2012’de kurulan Begüm Khan markası kol düğmeleri ile çıkış yapmıştı.  Asya kültüründen ilham alan markasıyla yarı değerli taşlarla mücevher kategorisinde takılar üreten tasarımcı dev motifleriyle hafızalara kazındı. Çin astrolojisindeki hayvanlar, Osmanlı’nın kaplumbağaları ve egzotik böcekler Begüm Khan’ın ikonik tasarımlarında baş rolde... Sevilen marka, 20’den fazla ülkede satışta.


Tasarım aksesuarı ‘ulaşılabilir kılmak’ mottosuyla yola çıkan Poison by Kıramer, günümüzün trend sahibi insanına göz kamaştırıcı bir stil sunuyor. Trendleri takip ederek en moda ve aynı zamanda en zamansız takı koleksiyonlarını sunan Poison by Kıramer, göz alıcı tasarımlarla moda severlere sesleniyor. Markanın arı, balık ve yılan motifli tasarımları geçtiğimiz yazdan beri ikon takılar arasında!


Tanti Ceramics; çamur, tahta, plastik ve cam gibi farklı materyalleri birleştirerek tasarım ürünler sunan bir marka. Koleksiyonun esin kaynağı; Pablo Picasso, Joan Miró ve Jean Cocteau gibi sanatçıların eserlerinde kullandıkları renkler ve çizdikleri yüzler... Bu kolye bana yurt dışında gezdiğim müzelerin hediyelik eşya bölümlerinde sunulan takıları hatırlatıyor. 

Bonus: Trend: Pastel tonlar Avrupa sokaklarında


Önceki ve Sonraki
Haberler