EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Trend alarmı: Choker kolyeler

Choker kolyeler hem 90’lardaki sarmal modeli ile hem de yeni modelleri ile tekrardan bir yükseliş yaşıyor. Karşınızda son dönemlerin en büyük aksesuar trendi Choker kolyeler!

Trend alarmı: Choker kolyeler
Trend alarmı: Choker kolyeler
Choker kolyeler 90’larda ilk karşımıza çıktığında anne tipi pantolonlar ve bol kot ceketler ile asi ve umursamaz bir stil oluşturuyordu ve o dönemlerin en favori stiliydi.

Pek çok tasarımcı son iki sezondur defilelerinde bu kolyelere fazlasıyla yer verdi. Kalın zincir tipinde olanlar, metal görünümlü boğazı saran klips modeller, inci ve taş işlemeli daha otantik modeller gibi pek çok farklı tasarım ile tüm moda severlerin bir anda olmazsa olmaz aksesuarlarına dönüştürdüler. Böylelikle en sade ve minimal bir kıyafeti abartıya ve romantizme kaçmadan aksesuarla tamamlama fırsatı doğdu.

NASIL KOMBİNLENİR?

Özellikle açık omuzların da bu aralar trend olması ile birlikte choker kolyeler kendini ön plana çıkaracak bir alan buldu moda dünyasında. Açık omuzlu bluzlar, straplez parçalar ve özellikle de derin V yaka oluşturan ceket ile kullanıldığında etkiyi ikiye katladığı açıkça görülüyor.

SAÇ ÖNERİLERİ

Choker kolyeler boynu çok daha dik gösterdiğinden haliyle sizi de daha güçlü ve kadınsı gösterecektir. Salık bırakılmış kısa bir saçla da ya da sıkı bir ense topuzuyla da çok daha net bir duruş gösteriyorlar.

Yaz kış rahatlıkla kullanabileceğiniz bu choker kolyeleri, bahar ve yaz döneminde bir tişörtün üstüne bile giyerek farklı bir hava yaratabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler