EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

5 soruda sağlıklı kirpik bakımı

Kirpikleriniz sadece estetik açıdan önemli değil, aynı zamanda sağlıklı bir göz sağlığının da garantisidir. Gözleri yabancı maddelere karşı koruyan bir 'perde' görevi üstlenen kirpiklerin de bakıma ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? 5 soruda sağlıklı ve bakımlı kirpiklerin sırrı.

profil
BT Ekip
23.02.2016
5 soruda sağlıklı kirpik bakımı

Günlük bakım rutininde kirpiklere ne yapılmalı?

Sağlıklı kirpiklere sahip olabilmek için yatmadan önce makyajınızı temizlerken göz çevrenizi ve kirpiklerinizi de temizlemeyi unutmayın. Özellikle göz çevresi için tavsiye edilen ürünleri tercih edin. Kiri ve makyajı sünger yardımıyla, yumuşak hareketlere temizleyin. Hem makyaj uygularken hem de temizlerken kirpiklerinize kesinlikle baskı uygulamayın.

Kirpik kaybına neden olan en genel hata nedir?

Gözlerinizi sert bir şekilde durmadan ovuşturmak, maskaranızı baskı uygulayarak, sert bir şekilde temizlemek kirpik dökülmesine neden olabilir.

Kirpik uzatmanın sağlık yolu nedir?

Kirpiklerinizi uzatan ve yoğunluğunu artıran serumları tercih edebilirsiniz.

Maskara alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Her şeyde olduğu gibi makyaj malzemelerini alırken de içeriğindeki maddeleri incelemeyi unutmayın. Kirpiklerinizi kurutacağı için etil alkol içeren maskaralardan kaçının. Paraben  ve kanserojen bir madde olan ftalat içermeyen maskaraları tercih edin.

Sağlıklı ve temiz kirpikler için ne yapmalı?

Kirpiklerinizi hassas bir temizleyici ile her gün temizleyin. Gözleri yakmayan bebek şampuan iyi ve pratik bir alternatif olabilir. En önemli tavsiyemiz ise makyaj malzemelerini başkalarıyla paylaşmaktan kaçınmak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler