EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Trend alarmı: Askılı elbiseler

Yazın kurtarıcı parçalarından olan askılı elbiseler bu sezon bahar döneminde de bir hayli popüler. Bu sezon özellikle saten kumaştan, dantel detaylı yani kısacası gecelik gibi duran askılı elbiseler ön plana çıkıyor.

Trend alarmı: Askılı elbiseler
Trend alarmı: Askılı elbiseler
Peki biz askılı elbiseleri bahar da nasıl giyeceğiz derseniz; moda dünyasının trendlerini belirleyen isimleri, dünya bloggerları bu elbiseleri içlerine tişört ve ince boğazlı kazak giyerek kombinliyor desek şaşırır mısınız?

Başta kulağa tuhaf gelse de bu trendi mutlaka denemelisiniz. Hem o gecelik algısından kurtulmuş hem oldukça rahat edebileceğiniz bir kombin yaratmış oluyorsunuz. Altına açık ayakkabılar, spor ayakkabılar giyerek de fazla çekici ve feminen bir duruştan uzak kalabilirsiniz.

Sade makyaj ve dağınık saç modelleri bu trendin destekleyici unsurlarından… Böylelikle bir zamanlar çok trend olmuş “çabasız şıklık” duruşunu ipek askılı elbiselerle yeniden canlandırıyoruz.

Askılı elbiseler özellikle 90'lar ve 2000'lerde birçok etkinlikte, kırmızı halıda görülen stiller arasındaydı. Bu tarz elbiseleri küçük dokunuşlarla değiştirerek siz de mezuniyet balosunda ya da düğün davetlerinde tercih edebilirsiniz. 

Pijama şeklinde ceket-pantolon takımlarından sonra gecelik elbiseler aslında çok da sürpriz olmadı değil mi zaten? 


Önceki ve Sonraki
Haberler