MODA - TRENDLER

 Sonbahar/Kış 2024’ün trendi belli oldu: Pantolon üstü etek!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kopenhag Moda Haftası, Sonbahar/Kış 2024 sezonunda, nostaljik bir trendin yeniden hayatımıza gireceğinin haberini verdi: Pantolon üstü etekler! Stine Goya ve TG Botanical defilelerinde görülen pantolon üstü eteklerin, daha bütünsel bir görünüm için aynı kumaştan yapıldıkları görüldü

profil
BT Ekip
05.02.2024
 Sonbahar/Kış 2024’ün trendi belli oldu: Pantolon üstü etek!

Her moda haftası sezonunda, yepyeni trendler podyumda boy gösteriyor. Moda haftalarında tanıtılan Sonbahar/Kış 2024 sezonu da şimdiden, modanın en nostaljik trendlerinden birinin yeniden karşımıza çıkacağının habercisi oldu adeta: Pantolon üstü etek! Bir zamanlar Amerika’da verilen Kids' Choice Awards törenlerinde genç ünlülerin üstünde sık sık gördüğümüz pantolon üstü etekler, geleneksel terzilik eseri takım elbiselerin ve erkek giyiminin temel parçalarının yeniden canlanmasından etkilenmiş gibi görünen bir yenilemeden geçti.

Şu ana kadar Kopenhag Moda Haftası'nda Stine Goya ve TG Botanical'in defilelerinde pantolon üstü eteklerin boy gösterdiğini gördük. Daha bütünsel bir kombin sağlamak için genellikle uyumlu kumaşlardan üretilen pantolon üstü etekler; şık kış giyimine konfor odaklı bir yaklaşım sunarken, son dönemin çılgın trendlerine daha mütevazı bir alternatif sunuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler