EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Pantone açıkladı: 2022’nin rengi Very Peri

Pantone tarafından yılın rengi olarak seçilen Very Peri, ‘mavi tonlarının en mutlusu ve en sıcağı’ olarak tanımlanıyor. Mavinin özelliklerini bünyesinde barındıran, aynı zamanda menekşe kırmızısı bir alt tona sahip olan Very Peri rengi, ünlüler tarafından da çok seviliyor

Pantone açıkladı: 2022’nin rengi Very Peri

Küresel renk otoritesi Pantone, 2022 yılının rengini; menekşe kırmızısı alt tonlu Cezayir menekşesi mavisinin yeni bir tonu olan Pantone 17-3938 Very Peri olarak açıkladı.

Küresel zamanın bir sembolü olarak tanıtılan renk, ‘mavi tonlarının en mutlusu ve en sıcağı’ olarak sunuldu. Pantone, dünyanın içinden çıkmakta olduğu izolasyon dönemine dikkat çekerek, fiziksel ve dijital yaşamların birleşmesiyle kavramların ve standartların değiştiğini öne sürdü.

Pantone Renk Enstitüsü'nün yönetici direktörü Leatrice Eiseman, şunları söyledi: “Benzeri görülmemiş bir değişim dünyasına girerken, Pantone 17-3938 Very Peri seçimi, sevilen mavi renk ailesinin yeni bir perspektifini ve vizyonunu getiriyor. Pantone 17-3938 Very Peri, mavinin özelliklerini bünyesinde barındıran, ancak aynı zamanda menekşe kırmızısı bir alt tona sahip. Pantone 17-3938 Very Peri, yaratıcı ifadeyi teşvik eden hareketli, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor.”

Pantone 17-3938 Very Peri rengi, geçmiş sezonların öne çıkan defilelerinde zaten görülmüştü. Ama popülaritesinin 2022'de daha da artması bekleniyor. Rengin cüretkar tarafının da güzellik ve saç trendleri için uygun olduğu belirtiliyor ve gözler, tırnaklarla saçlarda kullanılması öneriliyor.

Renk, yıl boyunca çok sayıda ünlü tarafından tercih edildi ve çoğu kırmızı halı etkinliklerinde karşımıza çıktı. En son Lady Gaga, ‘House of Gucci'nin Leicester Square galasında bu güçlü renk tonundaki görkemli elbisesiyle objektiflerin karşısına geçti. Yılın moda ikonlarından Zendaya, Anya Taylor-Joy ve Camila Cabello da 2021’de farklı organizasyonlarda bu rengi tercih eden isimlerdi.

Önceki ve Sonraki
Haberler