EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Bol Paça Pantolonlar

Coco Chanel zamanında erkek kıyafetleri giyiyor diye eleştirildiğinde kim tahmin edebilirdi pantolonların günümüzde bu kadar yer edeceğini?

Bol Paça Pantolonlar
sub description

Coco Chanel zamanında erkek kıyafetleri giyiyor diye eleştirildiğinde kim tahmin edebilirdi pantolonların günümüzde bu kadar yer edeceğini? Kadınların etekten, elbiseden başka bir şey giymediği günlerden bugüne geldik ve şimdi de belki pantolonlar gardolaplarımızın en vazgeçilmez parçaları oldu. 80’lerin yüksek bel modelleri, 90’ların düşük bel modelleri, dar paçalar, boru paçalar, İspanyol paçalar ve bol paçalar… O kadar çok farklı model ve kumaş tipi var ki gerçekten ben de bu yazımda yaz ve bahar dönemlerinde de rahatlıkla giyebileceğimiz bol paça pantolonlara yer vermek istedim.

Öncelikle her kıyafette olduğu gibi beğendiğiniz bir modelin vücudunuza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bol paça pantolonlar bel kısmından dökümlü olduğu için kısa boylu insanlar için uygun değillerdir. Ayrıca basen bölgeniz vücudunuza göre daha geniş ise de bu modeller size uygun olmayacaktır. Benim en beğendiğim stillerden biri bol paçaların daha çok tişört gibi salaş parçalarla giyilmesi. Pantolonun kendini göstermesi için topuklu doğru bir seçimdir ancak siz yeterince uzunsanız ya da salaş bir tarz yapmak istiyorsanız spor model ayakkabılar hatta terlikler de çok şık duruyor.

Diğer bir seçenek ise güzel bir gömlek. İpek ya da keten ya da pamuklu bir gömleği içinize sokabilir, göbek hizanızdan bağlayabilir ve kısa bir üst görünümü verebilirsiniz. Aksi halde pantolonu gizlemiş ve vücut şeklinizi de kaybetmiş olursunuz. Bol paça pantolon stilinin kilit noktası vücudun belden aşağı kısmını gizlediği için üst kısımdaki bel kıvrımını, omuz yapısını biraz daha ön plana çıkarmak. Tabi siz çok ince bir insansanız bunların hiç biri sorun olmayacaktır.

 

Ayrıca bol paça pantolonlarla daha çok mini boylarda omuz çantaları ya da portföyler kullanmanızı öneririm. Pantolonun büyüklüğünü dengelemiş oluruz. Şık bir kombin arayışındaysanız da buradaki gibi dantel üstler harika bir seçim olacaktır!

 

Bol paça pantolonları uzun bir dönem kullanıyoruz ve işin en güzel yanı mevsim geçişlerinde özellikle salaş kazaklarla ultra cool ve tarz bir havaya sahip olabiliyorsunuz.

 

Dediğim gibi mevsimine göre omzunuza kısa bir ceket, kot ceket ya da uzun bir pardesü ile de stilinizi tamamlayabilirsiniz. Bu biraz da vücudunuzun bu stili nasıl taşıdığı ile alakalı bir durum. Bol paça pantolon giymesi hem rahat hem de uyarlaması çok kolay bir parça. Özellikle beyaz olanları geçen yazdan beri çok trend. Sizin stiliniz hangisine yakın?

Önceki ve Sonraki
Haberler