EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saçlara güneş öpücüğü

O saçtaki ufacık değişiklikle biz de yenileniyoruz sanki. Değişen bir hayata merhaba diyoruz kuaförün kapısından çıktığımız andan beri. Bugünlerde ise saçlarda en yeni trend “sun kiss” …

profil
Buse Terim
26.08.2015
Saçlara güneş öpücüğü
Kendimizi kötü hissettiğimiz bir an, sadece canımızın sıkıldığı bir an, çaresiz ve yalnız olduğumuz bir an… Hepimiz kadınız ve böyle anlarda elimiz nedense hemen saçlarımıza gidiyor biliyorum. Ancak size şimdiden söyleyeyim 2015’in yeni trendi “Ecaille” – “Sun Kiss” ya da 90’ların deyimiyle “Işıklandırma” ile yenilenmek için kötü bir anı kollamanıza gerek kalmayacak.

Malum tıpkı makyajda olduğu gibi saç trendleri de daha naturel ve doğal çizgilerin peşinde koşuyor artık. 2014 yılını bu sebepten ombre ile geçirdik. Hemen hemen hepimiz denedik ve beğendik bu tekniği değil mi? Sanırım özellikle kumral, kahve tonunda saça sahip bizler aralara sarı renkler, kendi rengimizin açığı tonlar attırmak konusunda gerçekten hevesliyiz. Ancak ombre devri 2015 yazı ile tarih oluyor şimdilik.

Ben de bu yeni yöntemi denemiş biri olarak samimi söylüyorum bu ışıklandırma yönteminin en güzel yanı hiçbir yöntemde olmadığı kadar doğal ve bir o kadar da canlı durması. Bu yeni akımın kaynağı ise balyaj.

Özellikle daha yumuşak karamel tonlarının arasına altın tonları katılıyor. Böylelikle hem doğal hem de zengin bir görüntü elde ediyorsunuz. Tam olarak ombreden farkı ise ombrede saçlar koyudan açığa giderken ecaillede saçın üst kısmında da yer yer açık tonlar bulunur ve ombrede ağırlık küllü sarı tonlarında iken ecaillede sıcak karamel tonları ağır basar dediğim gibi. 

Nası kullanmalı?

Size tavsiyem kuaförünüzden işe başlamadan önce yüzünüzü çevreleyen bölgede daha koyu renk kullanmasını isteyin. Diğer bölgelere geçerken yumuşak renk geçişleriyle tamamlamasını isteyin. Ben yeni saçlarımı çok severek kullanıyorum. Güneşte ışıldıyorlar, kendilerini gösteriyorlar ve tamamen doğallar. Kimler kuaföre gidiyor şimdi?

Önceki ve Sonraki
Haberler