EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Baharın habercisi: Her yerde sarı!

Pantone yılın rengini her ne kadar yeşil olarak belirlese de moda dünyasında ilkbahar/yaz koleksiyonları ve defileleri bize bir rengin daha gelecek döneme hakim olacağının haberini veriyor. Tanıştıralım, sarı!

Baharın habercisi: Her yerde sarı!
Baharın habercisi: Her yerde sarı!
Sarının özellikle hardal ve safran rengi diye anılan tonlarının hakim olacağı bir sezonda bu renkleri yine kıyafetten çantaya, ayakkabıdan takıya kadar hemen hemen her parçada göreceğiz.

Özellikle desenli ya da iki üç parça renkten oluşan parçalarda sarı rengin daha açık tonlarına da rastlayabileceğiz. Daha esmer tenlerde sarı renk beyaz tenlilere göre daha iyi dursa da, açık tenliler de daha koyu tonları iyi taşıyacaktır.

Hangi renklerle kombinlenir?

Sarının yanına yakışan renklerden bahsetmek gerekirse daha sade ve ciddi bir görünüm için siyah ve beyaz renkleri sarı ile buluşturabilirsiniz.

İlkbahar-yaz ruhunu daha çok hissetmek isteyenler ise çiçek figürleri, turuncu, pembe, kırmızı, yeşil gibi canlı renklerle bir arada kullanarak enerjik bir görünüm elde edebilir. Daha farklı bir görünüm arayanlar için ise önerimiz dore parçaları sarı renk ile çarpıştırmak olacaktır. Sarı bir elbisenin altına tercih edeceğiniz altın rengi bir ayakkabı ve iri altın rengi küpelerle günün yıldızı olabilirsiniz!


Önceki ve Sonraki
Haberler