EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Zeynep Tosun 2016 İlkbahar Yaz defilesi

Zeynep Tosun, “Digital Romance” adını verdiği 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu tanıttı.

Zeynep Tosun 2016 İlkbahar Yaz defilesi
Zeynep Tosun 2016 İlkbahar Yaz defilesi
Geometrik kilim desenleri ile üç boyutlu gül desenlerinin harmanlandığı, 90'lı yılların tasarım ruhunu dijital dünya ile birleşimini gördüğümüz koleksiyonun en kuvvetli detayı Zeynep Tosun imzası taşıyan düşük omuzlar.

Düşük omuzlu mini ve midi boy elbiseler önümüzdeki ilkbahar-yaz sezonunun en çok konuşulan parçaları arasına girecek. Geometrik kilim desenleri, 90'lı yıllara gönderme yapan vatkalı ve oversize deri ceket tasarımlar ile birleşerek zıtlıkların müthiş oyununu ortaya çıkarıyor.

28 parçadan oluşan koleksiyon pastel pembe, mavi, sarı ve krem renklerinden oluşan renk paletini neon turuncu ve pembeler öne çıkarıyor. Palateks'in yenilikçi tüvit kumaşları ile hazırlanan tasarımlar ile birlikte koleksiyonda organze, şifon, krep ve deri kumaşları kullanıldı.

Zeynep Tosun tasarımlarının vazgeçilmezi ve yine markanın imzası niteliğini taşıyan kuvvetli aksesuar kullanımı bu koleksiyonda da kendini gösteriyor. Boyunda kilim deseni ile hazırlanan şerit desenler 90'lı yıllardaki alternatif bakışa gönderme yaparak grunge bir hava yaratıyor.  

Son yılların trendleri arasında yer alan neon renkleri Zeynep Tosun kendine özgü karma bir kullanım ile gül desenlerinde ve  üç boyutlu iğne el oymalarını birleştirerek gösteriyor.  

Önümüzdeki yılın en çok öne çıkacak trendi olarak öngördüğü kemerli bel çantaları "Free Bag" Zeynep Tosun koleksiyonunda hayat buluyor.  Zeynep Tosun'un güçlü kadın stiline uygun Hotiç tarafından özel olarak tasarlanan kalın otomobil lastiklerini andıran platformlara sahip botlar, Zeynep Tosun'un koleksiyon detayları ile birleşerek yeni bir trend akımını ortaya çıkarıyor.
 


Önceki ve Sonraki
Haberler