EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

H&M 2016 İlkbahar Yaz koleksiyonu

Bohem ve seyahat ruhu, rahatlık ve spor şıklık H&M’in 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda buluştu.

H&M 2016 İlkbahar Yaz koleksiyonu
H&M 2016 İlkbahar Yaz koleksiyonu
Çabasız şık şehirli kadınlar için tasarlanan H&M 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kumaşlar da tarzlar da daha özgür. Sarı ve kahve tonlarındaki parçalarda bohem desenler dikkat çekiyor.

H&M Tasarım Başkanı Pemilia Wolfhart koleksiyonu şu sözlerle anlatıyor: “H&M Studio 2016 İlkbahar/Yaz  koleksiyonu bir stil macerası. H&M kadını işlevselliği feminenlikle birleştiriyor, spor parçaları partiye giyiyor ve her zaman ne olursa olsun çabasız gözüküyor.”

Koleksiyon da haliyle ilhamını hayatın yolculuklarından almış. Renkler ve desenler de bunu oldukça net yansıtıyor zaten. Spor parçaların da oldukça fazla kullanıldığı bir koleksiyon olmasında işlevselliğin de esas almalarının etkisi olduğu görülüyor. Bazı parçalar size “giyilmiş, anısı olan” parçalarmış hissi dahi verebiliyor.

Kullanılan renkler ise güneşten solmuş tonlar, sarı, turuncuya çalan kırmızı, militar yeşil, kırık beyaz ve kahve tonlarına yakın nötrler. Ayrıca enine çizgiler ve bohem desenler de özellikle elbiselerde karşımıza çıkan detaylardan.

Koleksiyonda bağcıklı sırt çantaları, ipek şallar, sörf sandaletleri ve dolgu topuklar ile yine seyahat ruhunu tamamlayıcı aksesuarlar kullanılmış. 

Önceki ve Sonraki
Haberler