EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Van Cleef&Arpels kelebekleri doğanın uyanışı için uçuyor

Mücevher markası Van Cleef & Arpels, kurulduğu 1906 yılından bu yana kullandığı kelebek motifine bu yılki Two Butterfly koleksiyonunda da yer verdi. Koleksiyonda kelebekler; küpe, kolye ve yüzük olarak, baharın gelişi ve doğanın uyanışı için uçuyor

Van Cleef&Arpels kelebekleri doğanın uyanışı için uçuyor

Mücevher markası Van Cleef & Arpels, her yıl baharın gelişini zarafetle dolu kreasyonlarla kutluyor. Markanın ikonları olan Two Butterfly koleksiyonunun renkli kelebekleri, doğanın uyanışı için uçuyor. İlk kez turkuazın yoğun mavisiyle süslenen kelebekler, sarı altının sıcaklığı ve ışıltılı elmaslarla birleşerek cesur kontrastlar yaratıyor. Koleksiyonda; kelebek şeklinde kolye ucu, yüzük ve küpeler yer alıyor. Bu narin canlılar, doğanın canlılığından ilham alan tasarımlar sayesinde elden boyuna ve oradan da kulaklara doğru uçuşuyor.

Yüzük ve küpeler, Van Cleef & Arpels stilinin karakteristik özelliği olan asimetrik bir görünüme sahip. Yüzük, iki kelebeği yumuşak bir kavuşmayla bir araya getiriyor. Küpeler ise yüzü, parıldayan elmaslarla ve turkuaz renkle aydınlatıyor. Kolye ucunda, bir kelebek parıldayan bir elmasın peşinde uçuyor gibi görünüyor.

Van Cleef & Arpels; Two Butterfly koleksiyonunun turkuaz unsurlarını uyumlu, tek tip mavileri için özenle seçti. Birbirleriyle mükemmel bir uyum sağlayacak şekilde uyumlu renklere sahip her bir kelebeği oluşturan motifler, parlak bir dörtlüde birleştirilmiştir. Taş, sarı altın bir yapı ile sergileniyor ve parlaklığı, elmasların parlak ışıltısıyla arttırılıyor.

Two Butterfly koleksiyonu, taşların seçiminden son cilalamaya kadar Van Cleef & Arpels’ın titiz uzmanlığını yansıtıyor. Parçaların delikli arka kısımları, ışığın elmaslardan geçmesine ve gerçek parlaklıklarını ortaya çıkarmasına izin vermek için dikkatlice işlenmiş.

Kurulduğu 1906’dan beri Van Cleef & Arpels’a ilham veren kelebekler, doğanın mesajını çiçekten çiçeğe taşıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler