EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Ünlü modacı Valentino Garavani’nin 90. yaşı özel bir sergiyle kutlanıyor

Dünyaca ünlü Valentino markasının kurucusu Valentino Garavani’nin 90. doğum günü için İtalya’da doğduğu şehir olan Voghera’da özel bir sergi açıldı. 5 Haziran’a kadar gezilebilecek olan sergide, ünlü modacının 1960'lardan 21. yüzyılın ilk 10 yılına kadar tasarladığı özel kreasyonlar yer alıyor

Ünlü modacı Valentino Garavani’nin 90. yaşı özel bir sergiyle kutlanıyor

Maison Valentino'nun kurucusu Valentino Garavani,  90 yaşına giriyor. Bay Valentino’nun 90. doğum günü için, doğduğu İtalya Voghera şehrindeki Teatro Sociale'de 11 Mayıs’ta, çalışmalarından oluşan bir sergi açıldı. Teatro Sociale of Voghera’daki sergide, 1960'lardan 21. yüzyılın ilk 10 yılına kadar Valentino tarafından tasarlanan özel kreasyonlar yer alıyor. Orta sahnedeki özel enstalasyonda, markanın arşivindeki 36 ikonik kırmızı elbiseden oluşan ve her biri zamanının ruhunu somutlaştıran stiller antolojisi niteliği taşıyan özel bir seçki yer alıyor. Sergide bu eşsiz tasarımlarla birlikte   giysilerin çıkış yaptığı dönemin ruhunu anlatan kısa anekdotlarla dünyanın onları nasıl algıladığını yeniden canlandıran çalışmalar, çizimler, eskizler, gazete kupürleri, fotoğraflar ve belgeler de sergileniyor.

Sergi, 5 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Maison Valentino ise Bay Valentino'nun 90. yaşını, üzerinde kendisinin güzellikle ilgili bir cümlesini taşıyan ve sınırlı sayıda üretilen kapüşonlu sweatshirt ile kutluyor. Bay Valentino’nun modaya ve hayata yaklaşımının ironik bir özeti olan "Güzelliği seviyorum, bu benim suçum değil” cümlesinin yer aldığı Valentino Happy Birthday Mr. V kapüşonlu sweatshirt’ü, 11 Mayıs’ta Valentino.com'da satışa sunuldu. Sweatshirt’ün satışından elde edilecek gelir, Fondazione Valentino Garavani ve Giancarlo Giammetti'ye bağışlanacak.

11 Mayıs 1932'de Voghera'da doğan ve moda dünyasında ilk adı Valentino ile tanınan Valentino Garavani, 50 yıllık kariyeri boyunca; kişisel güzellik fikrini tanımlayan, onları sonsuz formlarda ifade eden, geleceğe dair bir fikir sunarak onları günümüz için uygun hale getiren bir dünya yarattı. Valentino, markanın kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli'nin çalışmaları sayesinde canlı ve çok biçimli bir semboller sistemi inşa etti.

Önceki ve Sonraki
Haberler