EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Üç siyahi tasarımcı Barbie’yi yeniden giydirdi

Black History Month için Barbie ile iş birliği yapan Harlem’s Fashion Row, üç siyahi tasarımcı Hanifa, Kimberly Goldson ve Rich Fresh’ten Barbie’yi giydirmesini istedi. Tasarımcılar, kendi koleksiyonlarındaki birer parçayı yeniden şekillendirip ölçeklendirerek Barbie’ye giydirdi

Üç siyahi tasarımcı Barbie’yi yeniden giydirdi

Kapsayıcı sanat ve eğlence ajansı Harlem’s Fashion Row (HFR), Barbie ile iş birliği yaparak, siyahi tasarımcılara dünyanın bu en ünlü bebeği için kapsül bir giyim koleksiyonu hazırlattı. 1 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Black History Month (Siyah Tarih Ayı) kapsamında gerçekleştirilen iş birliğine üç tasarımcı; Hanifa, Kimberly Goldson ve Rich Fresh katıldı. Tasarımcılar, kendi koleksiyonlarındaki birer parçayı Barbie için yeniden şekillendirip ölçeklendirdi ve onun için hazır hale getirdi.

HFR’nin CEO’su ve kurucusu Brandice Daniel, bir yayında, “Kuruluşundan bu yana Barbie, dünyanın her yerindeki genç kızlar için bir öz farkındalık izlenimi oldu” deyip ekledi: “Şimdi Barbie, farklılıklarımızı her zamankinden daha fazla kutluyor. Yaptığımız Black History Month iş birliğiyle, siyahi tasarımcılar Hanifa, Kimberly Goldson ve Rich Fresh; Barbie’ye, benzersiz tasarım estetiğiyle, podyumdan yeni çıkmış bir çekicilik kazandırdı.”

Hanifa ve Kimberly Goldson; bu iş birliği için yaptıkları tasarımlarda Brooklyn moda dünyasından ilham alırken, Rich Fresh ise August McQueen’den aldığı ilhamla tasarladığı eşofman takımını yeniden boyutlandırdı.

Patrick Henry olarak da bilinen Rich Fresh, onu bu iş birliğine iten şeyin, Barbie evreninde gördüğü ‘kapsayıcılık düzeyi’ olduğunu söyledi: “Tüm kültürlerden çocukların kendilerini bir oyuncakta görmeleri önemlidir. Temsil, hayati önem taşır. Bu iş birliğine siyahi yaratıcıları dahil etmek, bize anlatıya katkıda bulunma fırsatı veriyor.”

Önceki ve Sonraki
Haberler