EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Roma’nın geçmişi ve bugünü Fendi İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu'nda hayat buldu

Fendi Couture İlkbahar/Yaz Koleksiyonu, adeta antik Roma’ya övgü niteliğini taşıyor. Markanın kreatif direktörü Kim Jones, Paris Moda Haftası’nda görücüye çıkan koleksiyonda Roma’nın tarihi kodlarını, heykelsi mermerlerini ve dini estetiğini fütüristik bir çerçevede yansıtmış

Roma’nın geçmişi ve bugünü Fendi İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu'nda hayat buldu

Paris Couture Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Fendi Couture İlkbahar/Yaz 2022 defilesi, adeta antik Roma’ya övgü niteliğini taşıyordu. Markanın kreatif direktörü Kim Jones, defilede; antik geçmişinden hayali geleceğine kadar, Roma zamansallığının katmanlarını katederek, başka bir dünyaya inmek için rüya ve gerçeklikten yararlanan bir Fendi couture koleksiyonu sundu.

“Roma’da caddede yürürken sürekli olarak zamanda ileri geri hareket ediyorsunuz” diyen Kim Jones; koleksiyonundaki tasarımlarında şehrin tarihi kodlarını, heykelsi mermerlerini ve dini estetiğini fütüristik bir çerçevede yansıtmış. Kim Jones, sözlerine şöyle devam ediyor: “Roma’da .alıştığımız yer çok modern hissettiriyor ama oraya giderken anıtların yanından geçiyorsunuz. Şehirde tam bir zamansızlık var. Şehrin içinden geçen tarihi bir damar, aynı zamanda ileriye doğru uzanan bir hareket… Roma’nın şehir olarak belirli bir maneviyatı var. Sadece dini bir şey değil, tarihinin katmanlarında mevcut olan bir şey…”

Akışkan kumaşlar, ışıkla parlayan baget boncuklar, ikinci bir deri gibi görünen el işlemeli taytlar, heykellerin resmedildiği kumaşlar; koleksiyonda ilk dikkati çekenler. Modern işçiliğin yanı sıra köklü tekniklerden yararlanan koleksiyon, geçmişle günümüz arasında sağladığı uyumu yansıtıyor.

Jones, Fendi için vizyonunu ise şöyle ifade ediyor: “Kadınların gücünü kutlamak…”

Önceki ve Sonraki
Haberler