MODA - TASARIMCILAR

Prada, NASA için uzay kıyafetleri tasarlıyor

İtalyan lüks markası Prada, NASA'nın 2025'te aya bir kadının indirileceği ilk görev olan Artemis III ay misyonu için kostümler üretecek

profil
BT Ekip
09.10.2023
Prada, NASA için uzay kıyafetleri tasarlıyor

Prada’nın, NASA'nın yaklaşmakta olan görevi için uzay kıyafetleri tasarlayacağı açıklandı. Böylece lüks moda, sınırlarını dünyanın ötesine, uzaya taşıyacak. Prada, NASA'nın 2025'te aya bir kadının indirileceği ilk görev olan Artemis III ay misyonu için kostümler üretecek. Yaklaşan yolculuk, 1972'deki tarihi Apollo 17 misyonundan bu yana ilk mürettebatlı aya iniş olacak.

Axiom Space yöneticisi Michael Suffredini'ye göre Prada, uzay yolculuğu için beklenmedik bir seçim gibi görünse de, lüks İtalyan markası aslında teknolojik açıdan ileri düzeyde tasarımlar yapıyor.

Prada, uzayda giyilecek kıyafetin malzemesinin hareketlilik ve esneklik sağlayacak kadar hafif ve ayrıca giyecek kişiyi uzayın öngörülemeyen ortamından koruyacak şekilde güçlü olmasını sağlayacak. Prada’nın hazırladığı kostümün görselleri henüz yayınlanmadı ancak yakında medyayla paylaşılması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler