EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Prada, Milano Moda Haftası’nda ‘kadınların tarihi’ni kutladı

Prada, Milano Moda Haftası’nda ‘kadınların tarihi’ni kutladı

İtalyan moda markası Prada’nın Miuccia Prada ve Raf Simons tarafından hazırlanan 2022 Sonbahar/Kış Kadın Koleksiyonu, 24 Şubat Perşembe günü, Milano Moda Haftası kapsamında, Milano’daki Deposito at Fondazione Prada’da düzenlenen defileyle tanıtıldı.

Marka, önümüzdeki kış için kadınlara şeffaf yelek benzeri elbiseler ve süslenmiş kabanlar sunarak, ‘kadınların tarihini’ kutlayan bir koleksiyon sundu.

Tasarımcılar Miuccia Prada ve Raf Simons, 2022 sonbahar/kış koleksiyonu için ‘Bir Prada İdeolojisi’ adlı önceki koleksiyonlardan görünümleri yeniden ele almaya devam ettiklerini söyledi. Bunlar, iki tonlu eteklerle giyilen beyaz yelek üstleri ve şeffaf transparan elbiseleri içeriyordu. Özel dikim blazerlerin geniş omuzları, paltoların ise yuvarlak yakaları vardı. Bazı paltoların boyunlarında zincirler veya kollarında tüyler göze çarptı. Defilede modeller ayrıca koyu gri ve siyah renkte uyumlu ceketler ve etekler, ışıltılı çiçeklerle süslenmiş uzun ve kuşaklı bomber ceketler ve polo yakalarla eşleştirilmiş baskılı kazaklar giydi.

Miuccia Prada, defile notlarında “Bu koleksiyon, moda tarihi değil, kadınların ve insanların tarihi ile ilgili” diyordu.

Raf Simons ise ‘Tarihe değer vermek, Prada’nın tarihine değer vermemizi de içeriyor. Prada’nın tarihindeki devrimci anlar burada yeniden yankılanıyor” dedi.

Önceki ve Sonraki
Haberler