EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Philippe Starck tasarımı Madalyon sandalye Miss Dior

Dior’un ünlü Madalyon sandalyesi, dünyaca tanınmış tasarımcı Philippe Starck tarafından yeniden yorumlandı. Miss Dior adı verilen Starck tasarımı, siyah krom, pembe bakır ve altın renklerindeki Miss Dior sandalyenin iki ya da bir kolçaklı ve kolçaksız modelleri bulunuyor

Philippe Starck tasarımı Madalyon sandalye Miss Dior

Dior Maison, Salone del Mobile 2022 için XVI. Louis stilinin sembolü ve Dior’un favorilerinden olan Madalyon sandalye tasarımını yeniden yorumlaması için ünlü tasarımcı Philippe Starck’ı davet etti. Uluslararası üne sahip tasarımcı, belirli bir feminenlik anlayışına saygı duruşunda bulunan ve çarpıcı bir zarafetle vurgulanan Miss Dior isimli sandalyeyi tasarladı.

‘Minimale olan tutku’ mantalitesiyle yenilenen bu ünlü tasarım, yapısal olarak ekstrem ve son derece rafine bir görünüme kavuştu. Siluetinin saflığı, Philippe Starck’ın asalet, dayanıklılık ve kıymetli sadelik değerleri çerçevesinde alüminyumun hafifliğiyle vurgulandı. İtalya’da üretilen her bir parça, Madalyon sandalye aracılığıyla Fransız tasarımcının gözlerindeki ‘bir efsaneyi keşfetme arzusu’nu yansıtıyor.

Bu keşif doğrultusunda koleksiyonun ana çerçevesi, üç çok özel model ile çiziliyor. Üç versiyon halinde üretilen Miss Dior sandalyenin iki ya da bir kolçaklı ve kolçaksız modelleri bulunuyor. Sanat eseri mertebesine yükselen bu zarif tasarım; siyah krom, pembe bakır ve altın renginin çeşitli tonlarında sunuluyor.

Maison’un zamansız doğasını yansıtan bu eşsiz ve çoğulcu iş birliği, Salone del Mobile kapsamında 7-12 Haziran 2022 tarifleri arasında Milano’daki Palazzo Citterio’da görücüye çıktı. Her biri arzu nesnesi niteliğindeki sandalyeler, yıl sonundan itibaren ise seçili Dior butiklerinde ve istek üzerine tüm Dior adreslerinde keşfe hazır olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler