MODA - TASARIMCILAR

Pharrell Williams imzalı Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Koleksiyonu, Hawai’den Hong Kong’a uzanıyor

Erkek Koleksiyonları Kreatif Direktörü Pharrell Williams’ın hazırladığı Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Koleksiyonu, Hawaii'den Hong Kong'a uzanıyor ve denizcilik temaları aracılığıyla seyahatin bağlayıcı gücünü gözler önüne seriyor

profil
BT Ekip
04.12.2023
Pharrell Williams imzalı Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Koleksiyonu, Hawai’den Hong Kong’a uzanıyor

Pharrell Williams imzalı Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Koleksiyonu, geçtiğimiz günlerde Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde düzenlenen defileyle tanıtıldı. Büyük beğeni toplayan koleksiyon, Ay’ın çekim gücüyle hareket ediyor. Güneşin gece karşılığı olan Ay, Dünya'nın dalga yapıcısı ve dünya çapında bir ışık ve rehberlik kaynağıdır. Louis Vuitton için hazırladığı ilk ön koleksiyonda ve Maison'un ilk Erkek Pre- Fall defilesinde Pharrell Williams, adeta Ay ve yıldızların onları yeni ufuklara yönlendirmesine izin veren denizcilerin akıntısında sörf yapıyor. Yerel geleneklerin çok kültürlü etkilerle kaynaştığı Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin metropolünde sahnelenen defile, Erkek Koleksiyonları Kreatif Direktörü'nün uygulamalarının merkezinde yer alan ‘LVERS’ felsefesini gözler önüne seriyor.

Hawaii'den Hong Kong'a uzanan koleksiyon, denizcilik temaları aracılığıyla seyahatin bağlayıcı gücünü gözler önüne seriyor. Sörfün kodları ve tropikal çiçek baskıları, kıtalar arasında kucaklanan bir gardırobu kutluyor. Pharrell Williams'ın Louis Vuitton için hazırladığı ilk koleksiyonun temelini oluşturan fikri ‘Virginia’dan Paris’e’den yola çıkarak, tanıdık kilit parçalarda görünen çok kültürlü bir etkiyi ve bu kilit parçaların dünya çapında seyahat ederken geçirdikleri evrimi yansıtıyor. Giysiler enerji taşıyıcılarıdır: Doğa merkezli, bohem sörf yaşam tarzıyla ilişkili bir giysi, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin kentsel ortamındaki bir kullanıcı için Hawaii sahillerinin enerjisini yaratma gücüne sahip oluyor.

Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Defilesinin müzikleri ise orijinal bir beste içeriyordu: Pharrell Williams x Swae Lee x Rauw Alejandro tarafından hazırlanan ‘Airplane Tickets’… Beste, 50 ukulele sanatçısı tarafından canlı olarak icra edildi.

Ay ışığı ve gece gökyüzünün takımyıldızları altında gerçekleşen Louis Vuitton Pre-Fall 2024 Erkek Koleksiyonu defilesi, Victoria Limanı'ndaki Avenue of Stars boyunca uzandı. Panoramik sahil boyunca yer alan Tsim Sha Tsui'de bulunan 440 metrelik gezinti yolu 1982 yılında kurulmuş ve 2004 yılında Hong Kong'un film endüstrisinin yıldızlarına bir anıt olarak yeniden açılmıştır. Victoria Limanı kültürel alışverişin merkez üssü olarak bilinmektedir ve 15’inci yüzyıldan bu yana dünyanın dört bir yanından gelen denizcileri ağırlıyor. Defilenin suya yakın olması Virginia Beach'te büyüyen Pharrell Williams için daimi bir temayı ve bir temel gücü sembolize ediyor. Liman, seyahatin zihin genişletici gücünün bir sembolü olarak hizmet ediyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler