EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Paris Moda Haftası İlkbahar-Yaz 2021

28 Eylül- 6 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Paris Moda Haftası İlkbahar-Yaz 2021 boyunca dikkat çeken tasarımları bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
07.10.2020
Paris Moda Haftası İlkbahar-Yaz 2021

Tuilleries Bahçesi’nde gerçekleştirilen Dior 2021 İlkbahar/Yaz “Cathedral of Poetry” defilesi hem dekoru hem de podyumda gerçekleştirilen okuma performansı ile çok konuşuldu. Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri'nin ilham kaynağı Virginia Woolf ve Susan Sontag gibi başarılı kadın şairler...


Chanel'in ikonikleşen kreatif direktörü Karl Lagerfeld'in ölümünün ardından görevi devralan stüdyo ve moda direktörü Virginie Viard markanın İlkbahar-Yaz 2021 koleksiyonunda şort takımlar gibi konforlu parçaları ön plana çıkarırken neon pembeyi yıldızlaştırdı.


Geçtiğimiz gün kurucusu Kenzo Takada'yı Covid-19 nedeniyle kaybettiiğimiz marka, İlkbahar-Yaz 2021 koleksiyonunda  pandemiden korunma yollarına odaklandığı tasarımları ile çok konuşuldu.


Balmain'in ikonik vatkaları, İlkbahar-Yaz 2021 sezonunda da başrolde. Neon renkler, zarif dekolteler dikkat çekiyor.


Paris Moda Haftası'nın kapanış defilesini Louis Vuitton gerçekleştirdi.  La Samaritaine mağazasından 360 derece çekebilen kameralarla yapılan yayınla izleyiciler ekran başında farklı bir gerçeklik algısı yaşadı. Koleksiyonda konfor odaklı oversize ceket ve pantolonlar dikkat çekti.

Bonus: Paris Sokak Stili


Önceki ve Sonraki
Haberler