EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Özlem Süer'den kusurlu güzellik

Özlem Süer 2016-17 Sonbahar/Kış koleksiyonu ilk kez önce İstanbul’da moda severlere, basına ve marka dostlarına tanıtıldı. Koleksiyon sırasıyla Paris, Milano ve New York’ta tanıtılacak.

Özlem Süer'den kusurlu güzellik
Özlem Süer'den kusurlu güzellik
Defilenin açılışını ve kapanışını ünlü manken Tülin Şahin yaptı. Defilenin koreografisi Yasin Soy’a, styling ise Mert Yemenicioğlu’na aitti.

Özlem Süer Women in Love koleksiyonunda Japon ve Yunan kültüründen esinlenmiş. Özellikle Japon kültüründeki “kusurlu güzellik” yani “Wabi-Sabi” felsefesi ile Batı’daki Yunan güzellik anlayışına hakim olan asimetrik, yarım kalmışlık duygusu koleksiyonda harmanlanmış.

Crush etkili pliseler, dokulu kumaşlar, dantel ve şifon detaylar asimetrik kesimler, farklı parça ve kumaşların bir araya gelmesiyle oldukça dinamik bir görüntü yaratmış. Koleksiyona hakim renkler pudra ve siyah. Ancak o dingin renklerin arasından etkili bir biçimde çıkan kırmızı çorap-çizmeler, choker kolyeler ve eldivenler ile oldukça feminen ve çarpıcı bir etki yaratılmış.

Süer, bu koleksiyon ile güzelliği ve mükemmeliyetçiliği sorguluyor. Wabi-Sabi içinde zarafeti barındırıyor ve bu felsefe kırmızı renk, avant-garde, yaratıcı aksesuarlarla sunularak alışılmışın dışında bir forma sokuyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler