EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Oscar de la Renta posta pullarına taşınıyor

Amerikan posta servisi USPS, 2017’te ABD’nin en gözde tasarımcıların Oscar de la Renta’nın tasarımlarını posta pullarına basılacağını duyurdu. Yeni yılda 11 adet farklı puldan oluşacak koleksiyonda de la Renta’nın portreler ve rengarenk tasarımları yer alacak.

profil
BT Ekip
30.12.2016
Oscar de la Renta posta pullarına taşınıyor

Oscar de la Renta posta pullarına taşınıyor! USPS şirketi, de la Renta’nın portre ve tasarımlarını yansıtacak 11 yeni pulu 2017’de satışa sunacak. Pullardaki desenler, de la Renta’nın en beğenilen tasarımlarından oluşacak. Farklı renk ve desenleriyle moda dünyasını kendine hayran bırakan de la Renta, pullarda pileli etekler ve çiçek desenleriyle göz dolduruyor. 2014 yılında 82 yaşında vefat eden ünlü tasarımcının geride kalan ikonikleşmiş tasarımlarının yanı sıra fotoğraf sanatçıları Inez ve Vinoodh tarafından çekilen portreleriyle ünlü tasarımcıyı da bu pullarda görebileceğiz.

2012’de İngiliz Royal Mail, ünlü tasarımcılar Alexander McQueen ve Vivienne Westwood’u onurlandırmak için özel posta pulu çıkarmıştı. 2016’nın başlarında ise J.W. Anderson, kendi koleksiyonundan Bahar 2016 tasarımlarını yansıtan pullar hazırlamıştı. 

De la Renta'ya ait pullar, 2017'den itibaren satışa sunulacak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler