EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Omega, 65 yıllık saatini yeniden yorumladı

1957 yılında tanıtıldığında kronograf saatçiliğinde çığır açan Omega Speedmaster Calibre 321, 2022 yılı için yeniden yorumlandı. CK2915-1 olarak bilinen ilk Speedmaster’dan ilham alınan yeni model, koleksiyonun 65’inci yıl dönümünü 18 ayar Canopus GoldTM altından yapılan 38.6 mm’lik kasa ile kutluyor

Omega, 65 yıllık saatini yeniden yorumladı

Omega, 2022 yılının ilk büyük lansmanı olarak vintage detaylara ve 18 ayar Canopus GoldTM altından hoş bir tasarıma sahip olan yeni Speedmaster Calibre 321 modelini tanıttı.

Bu efsanevi koleksiyon 1957 yılında tanıtıldığında, kronograf saatçiliğinde çığır açmıştı. Profesyonel otomobil yarışçıları için tasarlanan saat, mükemmel okunabilirlik ve kullanım kolaylığı sunuyordu. Ayrıca kadran yerine bezel üzerinde takimetre ölçeği bulunan ilk saatti. Bu özellik, pistte ortalama hız ölçümü için idealdi ve saatin sağlam, yüksek hassasiyetli ve su geçirmez tasarımını tamamlıyordu.

CK2915-1 olarak bilinen ilk Speedmaster’dan ilham alınan yeni model, koleksiyonun 65’inci yıl dönümünü 18 ayar Canopus GoldTM altından yapılan 38.6 mm’lik kasa ile kutluyor. OMEGA’nın kendi beyaz altın alaşımı olan bu çok özel materyal; parlaklığı, beyazlığı ve uzun ömürlülüğü ile öne çıkıyor. Saat uzmanları, tepe üzerinde bulunan ve ilk CK2915 modellerinin bazılarında su geçirmezlik ifadesi olarak kullanılan NAIAD sembolünün ayırdına varacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler