EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

4 Mart vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bugün de sinema salonları, farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 4 Mart Cuma günü seyirci; uzun süredir merakla beklenen ‘The Batman’ ve ‘Bergen’ filmlerinin yanı sıra bu yılki Oscar’larda üç dalda adaylık elde eden ‘Kaçış’ ve Türk filmi ‘Yaramaz Çocuklar’ ile buluşacak

4 Mart vizyon filmleri

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde yer aldığı film, bir döneme damga vurmuş sanatçılardan biri olan şarkıcı Bergen’in trajik olaylarla bezeli hayat hikayesini konu ediniyor.


Robert Pattinson’ın Kara Şövalye’ye hayat verdiği The Batman, Gotham’daki ucu kendi ailesine de uzanan yolsuzlukları temizleye çalışan Batman’in, bir yandan da Riddler isimli bir seri katille mücadelesini anlatıyor.


2022 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film, En İyi Belgesel ve En İyi Animasyon olmak üzere üç dalda birden adaylık elde eden ‘Kaçış’ (Flee), genç bir oğlanken Danimarka’ya mülteci olarak gelen Amin’in, birçok zorlu engel ve trajik olaylarla karşılaştığı yolcuğunu animasyon ile arşiv görüntülerini harmanlayarak gözler önüne seriyor.


20 yıl önce, kardeşleriyle benzer bir süreç geçirmiş ve eğitimine devam edebilmek için Antakya’daki Keskincik köyünden ayrılmış olan Ahmet Necdet Çupur, kardeşlerine destek olmak için Fransa’dan köyüne dönüp onların yaşadıklarını kayıt altına alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler