EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Nike x Jacquemus koleksiyonu 28 Haziran’da piyasada

Moda dünyasına bomba gibi düşen Nike ile Jacquemus iş birliği daha şimdiden büyük heyecan yarattı. Simon Porte Jacquemus; 28 Haziran’da piyasaya çıkacağı ve 15 parçadan oluştuğu söylenen Nike x Jacquemus koleksiyonu için atletik kadın spor giyimini minimal bir şekilde yeniden yorumladığını söylüyor

Nike x Jacquemus koleksiyonu 28 Haziran’da piyasada

Spor giyimin dev markalarından Nike ile son dönemin yıldızı en çok parlayan markalarından Jacquemus, stil ve performansı kucaklayan bir spor giyim iş birliğine imza attı. Bu iş birliğinden doğan ve toplamda 15 adet parçadan oluştuğu iddia edilen Nike x Jacquemus koleksiyonu, 28 Haziran’da tüketiciyle buluşacak. Koleksiyon; sporun sadece performansla ilgili olmadığı, aynı zamanda stil ve benliğin genişlemesi anlamına geldiğine de vurgu yapacak.

Jacquemus markasının kurucusu Simon Porte Jacquemus, çok ses getiren bu iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Nike ile bu iş birliği için, atletik kadın spor giyimini minimal bir şekilde yeniden yorumlayan bir koleksiyon oluşturmak istedim. 90'ların klasik ACG parçalarından ve Nike kampanyalarından her zaman ilham almışımdır. Bu görseli göz önünde bulundurarak, en sevdiğim Nike ayakkabım olan Humara'yı kendi yorumumla birlikte yeniden tasarladık. Ayrıca duygusal ayrıntılara ve nötr renklere sahip kadın atletik kıyafetleri hazırladık. Koleksiyonun tüm bedenler için erişilebilir olması ve Jacquemus stili ile Nike performansının doğal bir karışımı olması önemliydi.”

Jacquemus'un iş birliğini duyurmak için Instagram’da yayınladığı kısa video ise, açık hava etkinlikleri ve kort sporları dünyası ile Nike'ın logosunu vurgulayan bir tenis kortunun ana hatlarını gösteriyor.

Nike Spor Giyim Tasarımı Başkan Yardımcısı Jarrett Reynolds da iş birliği ile ilgili şunları söyledi: "Nike'da iş birliği yaptığımızda, her bir ortağın diğerini tek başına yapmayacağı şekilde ilerletmesini amaçlarız. Jacquemus ile iş birliğimizde de yalnızca Nike x Jacquemus'un ortak lensiyle yapılabilecek bir spor ve stil bağlantısı oluşturmak için Humara gibi ayakkabıları ele aldık. Jacquemus gibi ortaklarla yaptığımız iş birlikleri, spor kültürünü genişletmemize ve gelecek nesiller için yeniden tanımlamamıza olanak tanıyor."

Önceki ve Sonraki
Haberler