MODA - TASARIMCILAR

Moschino’nun yeni kreatif direktörü Davide Renne oldu

20 yıl boyunca Gucci'de kadın giyim tasarımında çalışan Davide Renne, İtalyan lüks markası Moschino'nun yeni kreatif direktörü olarak açıklandı. Renne, bayrağı son 10 yıldır markanın başında olan Jeremy Scott’tan devralacak ve 1 Kasım 2023'te yeni görevine başlayacak

profil
BT Ekip
17.10.2023
Moschino’nun yeni kreatif direktörü Davide Renne oldu

Mart ayında Jeremy Scott, Moschino'nun kreatif direktörü olarak geçirdiği 10 inanılmaz yılın ardından görevinden ayrılacağını açıklamıştı. O zamandan beri tüm gözler, Scott’un yerine kimin geleceğini öğrenebilme beklentisiyle markanın üzerindeydi. Ve nihayet Jeremy Scott’un koltuğunu devredeceği isim belli oldu: Davide Renne.

Ekim 2013'te Moschino'nun kreatif direktörlüğüne getirilen Scott; markanın en canlı koleksiyonlarına, iş birliklerine ve defilelerine imza attı. H&M, McDonald's, The Sims ve hatta Londra merkezli sokak giyim markası Palace gibi markalarla iş birlikleri başlatan Scott'ın benzersiz vizyonu, diğer lüks markaların önünü de açtı.

Scott, markadan ayrılışıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Moschino'da geçirdiğim 10 yıl, yaratıcılığın ve hayal gücünün harika bir kutlaması oldu. Arkamda bıraktığım mirasla gurur duyuyorum. Bu ikonik moda evine liderlik etme şerefi için Massimo Ferretti'ye teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca beni, koleksiyonlarımı ve vizyonumu kutlayan dünya çapındaki tüm hayranlarıma da teşekkür etmek istiyorum, çünkü siz olmasaydınız bunların hiçbiri mümkün olmazdı.”

20 yıl boyunca Gucci'de kadın giyim tasarımı bölümünde görev alan Davide Renne, 1 Kasım 2023'te Moschino'da Kreatif Direktör rolünü üstlenecek ve ilk koleksiyonu önümüzdeki yıl Milano Moda Haftası'nda Sonbahar/Kış 2024 için görücüye çıkacak.

Renne, yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada, “Franco Moschino'nun tasarım stüdyosuna bir takma adı vardı: La sala giochi, yani oyun odası. Bu bende derin bir yankı uyandırıyor: Modanın, özellikle de İtalyan modasının ve hepsinden önemlisi Moschino'nun muazzam gücüyle başarabileceği şey, bir oyun ve neşe duygusuyla başarılmalıdır. Bir keşif ve deneme duygusu…” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Karşılaşmalarımız sırasında dinleme ve diyalog kurma becerisiyle neredeyse babacan bir beyefendi olan Bay Ferretti'nin, modanın büyük dehalarından biri tarafından kurulan moda evinin sorumluluğunu üstlenmek konusunda bana bahşettiği onuru çok iyi biliyorum. Oyun odanızın anahtarını bana verdiğiniz için teşekkür ederim Bay Ferretti. Başlamak için sabırsızlanıyorum; birlikte çok eğleneceğiz."

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog