MODA - TASARIMCILAR

Miu Miu Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonu çocukluk kıyafetlerimizi geri getiriyor

Miu Miu’nun Miuccia Prada tarafından tasarlanan Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonu Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen defile ile tanıtıldı. İnsan hayatının kapsayıcılığından ilham alan ve Bireysel Anlar adını taşıyan koleksiyondaki parçalar; insanların sadece yaş açısından değil, karakter ve yaşam tarzı açısından da gelişimini yansıtıyor

profil
BT Ekip
08.03.2024
Miu Miu Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonu çocukluk kıyafetlerimizi geri getiriyor

Giyinme eylemi ve tercih ettiğimiz giysiler yaşla birlikte değişir. Yetişkinler uyum için çabalarken, çocuklar uyumsuz olanı kucaklayabilir. Bireyin giyim yaklaşımındaki bu evrim, Miuccia Prada'yı, Paris Moda Haftası'nda görücüye çıkan Miu Miu'nun Sonbahar/Kış 2024 koleksiyonunun tasarımına ve uygulamasına yönlendirdi.

Miu Miu artık 30 yılı geride bırakarak markaya ve aynı adı taşıyan tasarımcıya ilham alabileceği bir etki yelpazesi sunuyor. 68 parçadan oluşan Sonbahar/Kış 2024 hazır giyim koleksiyonu Bireysel Anlar; insanların hayatlarına mercek tutuyor ve kıyafetler, insanların sadece yaş açısından değil, karakter ve yaşam tarzı açısından da gelişimini yansıtıyor.

Koleksiyon, yetişkinliği çağrıştıran kıyafetlerle, modaya uygun ofis giyimi görünümü veren profesyonel büyük beden siluetlerle başlıyor. Modeller uzun paltoların altına pantolon giyiyor, büyük çantalar, broşlar ve inci kolyelerle süsleniyorlar.

Miu Miu, çocuk giyimindeki nüansları, yuvarlak burunlu ayakkabılarla ve parçaları bir arada şekillendirmeye yönelik rastgele bir yaklaşımla yansıtıyor. Örneğin bir kombinde kalın gri balıkçı yaka, renkli çiçekli bir etekle eşleştiriliyor; bu, bir çocuğun kendi kıyafetlerini nasıl seçtiğini simgeliyor.

Miu Miu defile notlarında ‘Anımsatıcı cihazlar ve kıyafetler hem geçmişi düşünmemizi hem de ileriye bakmamızı sağlayabilir’ diyor. Koleksiyon, eğlenceli bir zaman çizelgesi gibi kişinin giyinme aşamalarının ve görünüşte herkesin geçirdiği aşamalı ilerlemenin anlık görüntüsü olarak hizmet ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog