EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Miu Miu’dan mücevher projesi: A Remedy

Sanatçılar Nathalie Djurberg ve Hans Berg, Miu Miu’nun Sonbahar/Kış 2022 sezonu için hazırladığı mücevher koleksiyonu A Remedy, lüks moda evinin sanata olan bağlılığını somut hale getiriyor

Miu Miu’dan mücevher projesi: A Remedy

Miu Miu, sanatçılar Nathalie Djurberg ve Hans Berg ile Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonunda çıkaracağı mücevher tasarımı için özel bir iş birliği yapıyor. Modanın temsil ettiği algıları genişleten ortaklık, Miu Miu'nun sanata olan bağlılığını da somut hale getiriyor.

Sanatçıların 2015’te renkli kuşların bir masadan rengarenk haplar ve minik hayvan heykelleri çalmasını konu alan heykel serileri olan ‘A thief Caught in the Act’ten esinlenerek tasarlanan mücevherler, sanatçılara göre ‘mizah ve nezaketle bir şeylerden kaçma arzusu’nu ifade ediyor. Bu sadece Djurberg ve Berg'in çalışmalarının merkezinde yer alan bir gerilimi değil, aynı zamanda markanın kalbindeki paradoksları da vurguluyor.

Djurberg ve Berg, koleksiyona ‘A Remedy’ adını verme nedenini şöyle açıklıyor: “Başlığın rahatlatıcı ama heyecan verici ve biraz da mistik olmasını istedik.” Koleksiyonun birçok açıdan herkes üzerinde büyüleyici bir etkisi olduğunu aktaran Djurberg ve Berg, “Ortaya çıkan mücevherlerin birçok katmanı olduğunu düşünüyoruz” diyor.

Parlak ‘haplar’ ve naif hayvan şekilleri, klasik mücevher kavramına meydan okuyor ancak yine de kişiyle yakın bir bağlantıyı temsil ediyor. Hem hayvanlar, hem de haplar; elle işlenmiş reçine elementlerinden ve nikel içermeyen altın kaplamada elle cilalanmış ve galvanize edilmiş metalden oluşuyor. Montaj ve dekorasyon da el işçiliği ile yapılıyor.

Mücevherler, Miu Miu markasıyla damgalanmış ve içeriğini yansıtan parlak bir renk paletinde flora ve flauna ile boyanmış özel kutularda sunuluyor. Açıldıktan sonra, içindeki bir çan takımı, Hans Berg'in proje için bestelediği müzikleri çalıyor.

Tasarımdan paketlemeye kadar mücevherlerin tüm üretim aşamasında yer alan Bjurberg ve Berg, kampanyanın sanatsal yönünden de sorumlu. Julien Martinez Leclerc tarafından fotoğraflanan kampanyayı, oyuncu Isadora Bjarkardóttir Barney sunuyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler