EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Minyatürlerden ilham alan Begüm Khan tasarımları romantik aşk hikayelerini anlatıyor

Begüm Khan dünyasının böceklerle ve doğayla olan aşk hikayesi, Mini Me koleksiyonuyla minyatüre dönüşüyor. I Heart Me koleksiyonundaki tasarımların minyatüre dönüştürülmüş hallerini içeren Mini Me koleksiyonu, Sevgililer Günü için birbirinden göz alıcı hediye seçenekleri içeriyor

Minyatürlerden ilham alan Begüm Khan tasarımları romantik aşk hikayelerini anlatıyor

Maksimalist tarzıyla dikkat çeken tasarımcı Begüm Kıroğlu, klasikleşmiş hayvanlar ve kalpli figürlerden oluşan I Heart Me koleksiyonundaki tasarımlarını minyatüre dönüştürdüğü Mini Me koleksiyonu ile Begüm Khan markasına yeni bir yorum katıyor. Tasarımcının “Bizim böceklerle, böceklerin çiçeklerle, çiçeklerin insanlarla, bizi takip edenlerin bizimle olan romantik aşk hikayesinin bir dışa yansıması” olarak anlattığı yeni koleksiyonu, Sevgililer Günü için birbirinden göz alıcı hediye seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Kıroğlu’nun Mini Me koleksiyonundaki en büyük ilham kaynaklarından biri, Osmanlı minyatür sanatı. Osmanlı’yı betimleyen minyatür eserlerde kadınların takıları ile ön plana çıktıkları ve mücevherlerin bu sanat eserlerinde tamamlayıcı rol oynadığı sıkça görülür.

I Heart Me koleksiyonundaki büyük versiyonlarıyla aynı büyüklükte taşların kullanıldığı Mini Me tasarımlarında benzersiz el işçiliği ile ortaya çıkan detaylar dikkat çekiyor. Antik çağlarda afrodizyak olarak kullanılan ve aşıkları birleştirdiğine inanılan Silphium (Silfiyum) bitkisinin şeklinden yola çıkarak ortaya çıkan kalp figürü, Mini Me koleksiyonundaki Begüm Khan tarzı yorumuyla Sevgililer Günü için en anlamlı hediyelerin başında geliyor. Minyatür Mini Me koleksiyonu; böcekler, arılar ve kaplumbağalar arasında Begüm Kıroğlu’nun hayal dünyasına dahil olan Begüm Khan kadınının vazgeçilmez klasikleri arasında yerini alacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler