EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Sömestr tatilinde çocuklar için etkinlik seçenekleri

2021-2022 öğretim yılının ilk dönemi sona erdi ve öğrencilerin heyecanla beklediği sömestr tatili başladı. Hem dinlenmek, hem de eğlenmek için fırsat sunan sömestr tatilinde çocuklar için hazırlanan etkinlikleri sizler için derledik. İşte tiyatrosundan konserine, atölyesinden sinemasına bu sömestr döneminde çocuklar için hazırlanan eğlenceli ve öğretici etkinlikler…

Sömestr tatilinde çocuklar için etkinlik seçenekleri

23 Ocak, Saat: 11:00 - 27 Şubat 13:00 – Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran ‘Lunapark Gezegeni’nde rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara hayal kurmanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Bir müzikal atmosferinde geçen oyun, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da öğretici birçok mesaj içeriyor. Bileti buradan alabilirsiniz.


23 Ocak, Saat: 11:00 – Zorlu PSM Sky Lounge

Avrupa’dan Amerika’ya 45 dakikada gidilebilir mi? Müzikle evet! Avrupa ülkelerinden başlayan müzik yolculuğu, bu müziği Amerika’ya taşıyan ustalarla devam ediyor. Miniklere bu yolculukta G.Bizet, J.Brahms, J.Strauss, S.Jopplin, P.I.Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü besteciler eşlik ediyor. Bileti buradan alabilirsiniz.


22 Ocak, Saat: 15.00 - Maximum Uniq

Çocukların birlikte şarkı söyleyeceği, müziğe katılacağı ve dans edeceği bir çocuk konserine hazır mısınız? Ali Baba’nın Çiftliği, Bir Aslan Miyav Dedi, Mavi Yeşil Misket, Kırmızı Balık Gölde gibi herkesin bildiği çocuk şarkılarını, Bestem Yuvarlak ve arkadaşları caz formunda çocuklarla buluşturuyor. Biletinizi buradan alabilirsiniz.


23 Ocak, Saat: 15:00 - Maximum Uniq

Müzik tarihine sığmayan bir dehanın öyküsü, BKM ve Duende Global ortak yapımıyla Maximum Uniq Hall’de minik izleyicilerle buluşuyor. ‘Ludwig ve Arkadaşları’; eğlenceli interaktif bir sunumla Klasik Batı Müziği’nin dahi bestecisi Ludwig van Beethoven’ın yaşamı ve eserleri, etkilendiği ve etkilediği besteciler Bach, Mozart, Schubert, Chopin ve Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden oluşuyor. Caner Akın’ın rejisörlüğü ve anlatımıyla gerçekleşen gösteride, Tan Sağtürk ve Gizem Bodur’un koreografileri, Tan Sağtürk Akademi’nin minik dansçıları ile renkleniyor. Ludwig van Beethoven’ı ise minik yıldız Bora Akın anlatıyor. Projeye Symphonista Quintet eşlik ediyor. Biletinizi buradan alabilirsiniz.


22 Ocak-6 Şubat – Akasya Alışveriş Merkezi

6-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere kodlama eğitimi veren uluslararası kodlama ve robotik okulu Logiscool; çocukların hayatlarında rekabet avantajı sağlamak için onlara eğlenceli bir şekilde kodlamayı öğretiyor, onları ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, hayatın her alanında ihtiyaç duyacakları akademik ve sosyal becerilerle donatıyor. Geleceğin bilgisi kodlamaya adım atması için 22 Ocak-6 Şubat arası Akasya AVM’de -1. Kat’ta çocuğunuza bir saat ücretsiz deneme dersi aldırabilir ya da ücretsiz online deneme dersi için kayıt oluşturabilirsiniz.


22, 23 Ocak - Fatih Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi

3, 4, 6 Şubat - AKM Çok Amaçlı Salon

Erdoğan Kahyaoğlu’nun yazdığı, Mustafa Avkıran’ın oyunlaştırdığı ve Sevinç Erol’un yönettiği 55 dakikalık İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı bu çocuk oyunu; sevgiyi, kabul etmeyi ve aslında hayatın bir yolculuk olduğunu anlatıyor… 7 yaş ve üzeri için uygun olan tek perdelik müzikal oyun; ‘Yolun sonu hiç önemli değil, nereye vardığının bir önemi yok. Önemli olan yolculukta ne öğrendiğin. Mühim olan varmak değil var olmak’ diyor. Biletinizi buradan alabilirsiniz.


23 Ocak, Saat: 13:00 – Cevahir Sahne

Jule Vernes’in bu büyük eseri ‘80 Günde Devr-i Alem’, İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından çocuklarla buluşturuluyor! Gezgin Bay Fogg dünyayı 80 günde dolaşabileceğini söyler fakat tüm arkadaşları bunun imkansız olduğunu düşünmektedir. Bay Fogg kararlıdır. Bütün yaşanabilecek aksiliklerin bir çözümü olduğundan emindir ve yola çıkar. Gerçekten de birçok engelle karşılaşır fakat hiçbir engel onu yolundan geri döndüremez. ‘80 Günde Devr-i Alem’, cesaretle yola koyulmanın önünde hiçbir engel olamayacağını anlatıyor. Biletinizi buradan alabilirsiniz.


22 Ocak, 13 Şubat - Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

Can Kardeş Çocuk Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘Ağustos Böceği ile Karınca’; hem çok eğlenceli, hem de öğretici bir oyun. Yaz ayları boyunca karınca çok çalışıp kışa hazırlık yapmaktadır çünkü soğuk kış aylarında yemek bulmak kolay değildir. Ağustos böceği ise yiyeceğin bol olduğu yaz aylarında karnını doyurmakta, kış hiç gelmeyecekmiş gibi hiç hazırlık yapmamaktadır. Hem karınca, hem de ormandaki diğer hayvanlar Ağustos Böceği’ni hazırlık yapması için uyarır ancak o dinlemez. Bir süre sonra kış geldiğinde ormanda yiyecek kalmamıştır. Hem üşüyen, hem de karnı çok aç olan Ağustos Böceği zor zamanlar için hazırlanması gerektiğinin geç de olsa farkına varır. Yardım için Karınca’nın kapısını çalar… Biletinizi buradan alabilirsiniz.


30 Ocak, Saat: 13:00-16:00 – Beykoz Kundura

Kundura Hafıza’nın tarih, bilim ve oyunun iç içe geçtiği, keşiflerle dolu çocuk atölyesi Kundura Dedektifleri Fabrika’da; sömestr tatilinde çocuklarıyla birlikte keyifli bir gün geçirmek isteyenler için 30 Ocak Pazar günü Beykoz Kundura’da! 9-11 yaş grubuna yönelik hazırlanan atölye; sergi ziyaretinden diaroma yapımına, deneylerden dijital oyunlara, eğlenceli olduğu kadar öğretici bir deneyim sunacak. Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin tarafından tasarlanan ve psikolog, sosyolog ve eğitmen Hatice Gamze Çevik uygulayıcılığında gerçekleşen Kundura Dedektifleri Fabrika’da, kültürel miras alanında çocuk katılımını sağlamayı amaçlarken, tarihi yapı ve alanları korumanın önemini erken yaşlarda yeşertmeyi hedefliyor. Biletler beykozkundura.com adresinde. Biletinizi buradan alabilirsiniz.


4 Şubat’ta vizyonda

Yapımcılığını Sadi Canpolat, Sadri Alışık, Serhat Usak ve Serdar Atacan’ın yaptığı, senaryo ve yönetmenliğini Enes Ateş’in üstlendiği Aile–Komedi türündeki ‘Afacanlar: İş Başa Düştü’ sinema filminde Berat Efe Parlar, Balım Gaye Parlak, Burak Hakkı ve Gürgen  rol alıyor. Film, beş afacanın bir AVM’de yaşadığı hırsızlık olayına karışmalarının heyecan, aksiyon ve komedi dolu hikayesini anlatıyor.


12:00 – 20:00, Trump AVM

Trump Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alan Museum of Selfies’de dünyaya tersinden bakarken, altın banyosunda keyif yaparken, emoji havuzunda yüzerken ya da Game of Thrones tahtında otururken sınırsız fotoğraf çekebilir, her anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz! selfie müzesi Museum of Selfies, ziyaretçilere selfie çekmeleri için özel tasarlanmış eğlenceli temalar sunuyor. Müze, pazartesi hariç haftanın her günü 12:00 – 20:00 saatleri arasında açık.


Önceki ve Sonraki
Haberler