EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Mehtap Elaidi 2016-17 Sonbahar-Kış

Mehtap Elaidi defilesi Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar /Kış 2016 sezonu kapsamında gerçekleşti.

 Mehtap Elaidi 2016-17 Sonbahar-Kış
 Mehtap Elaidi 2016-17 Sonbahar-Kış
Mehtap Elaidi, “Claim Your White” isimli Sonbahar/Kış 2016-17 koleksiyonunda kadını fiziki özelliklerinden öteye koyarak; kadının varlığını ve gücünü, tarihe imza atan kadınların tavrıyla harmanlayarak karşımıza çıkıyor.

Her sezon koleksiyon ilhamından yola çıkarak isimlendirdiği beyaz gömleklerine bu sezon, tarihe yön vermiş, başarılı ve öncü kadınların isimlerini veren Elaidi, koleksiyonun kimliğindeki maskülen unsurları farklı dokular, dar kalıplar, kalın renkli detayların grafik anlatımı ve canlı renklere eşlik eden feminen detaylarla birleştiriyor. Afife Jale’nin dönemine ait bir kol detayı, 60’ların Black Panther dönemi kadınlarının güçlü siluetine eşlik ediyor.

Mor ve kırmızı renkler ile başlayan koleksiyon, çizgili kumaşlarla grafik anlatımına devam edip, mavi ve kırmızılarla yerini siyahlara bırakıyor. Elaidi bu sezon kürkün takım elbiseler ve ceketlerde kullanımının yanı sıra, koleksiyonda yer verdiği ipekler ve zıt dokularla, kurallara kendi yorumunu katan ve haklarına sahip çıkan bir kadın ile çıkarıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler